سبک زندگیعلوم انسانی

فیلم کوتاه و داستانی زاویه دید به کارگردانی احمد دورقی و داود ظاهری

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۲ میانگین: ۴]

زاویه دید

زاویه دید فیلمی کوتاه و داستانی به مدت ۷ دقیقه و به کارگردانی احمد دورقی و داود ظاهری و نویسندگی مصطفی شاوردی می‌باشد.

داستان این فیلم در مورد دانش آموزی به نام محمد می‌باشد که پول خود را که برای خرید کتاب کمک درسی آماده کرده بود گم می‌کند و دوست او علی، پول خودش را به عنوان پول پیدا شده به علی تقدیم می‌کند. معلم که نظاره‌گر این اتفاقات بود متاسفانه با برداشتی منفی از وقایع به علی تهمت دزدی می‌زند و… 

این فیلم کوتاه در تاریخ دهم بهمن ۱۴۰۰ در صدا و سیما مرکز خوزستان پخش شد.

از بازیگران این فیلم می توان به آقای حمید زرگانی در نقش معلم، مهدی یزدانی در نقش محمد و محمد حسین رضوانی فر در نقش علی نام برد.

همچنین اسامی بازیگران دانش آموز عبارت هستند از: 

طاها کوتی زاده، مرتضی مجدمی، رضا حزباوی، سجاد خادم حویزه، حیدر علی خادم حویزه،هادی عبودی، مهدی عباسی، علی باوی و مهدی حزباپور.

از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به آقایان علی شاوردی و حسن لامی که کار فیلمبرداری را به عهده داشتند اشاره کرد و همچنین کار تدوین این فیلم را احمد دورقی و مهدی حزباپور به عهده داشتند.

این فیلم در دبیرستان متوسطه اول شهید قاسم سلیمانی فیلمبرداری شد.

همچنین این فیلم کوتاه به جشنواره های مانند فردا و نوجوان سالم فرستاده شد.

کار ساختن این فیلم را گروه نجوا بر عهده داشت که از اعضای آن می‌توان به احمد دورقی، داوود ظاهری، مصطفی شاوردی، مهدی حزباپور و حسن لامی اشاره کرد.

و آقایان مرتضی امیری، محمد امین کوتی زاده، احمد اسلامی و آقای حمیدی هم در سابق در این گروه فعالیت‌هایی داشته‌اند.

گروه نجوا در طول فعالیت خود چند فیلم کوتاه ساخته است مانند فیلم های مدافعان علم، درب های بسته، موشک نقطه زن، غدیر، گاهی عجله نکن و زاویه دید.

فیلم های مدافعان علم و موشک نقطه زن هم از صدا و سیما مرکز خوزستان پخش شده اند.

اعضای این گروه آقایان احمد دورقی و داوود ظاهری به عنوان کارگردان و آقای مصطفی شاوردی به عنوان نویسنده و آقای حسن لامی به عنوان فیلمبردار هستند. 

اعضای این گروه قصد دارند فیلم جدیدی بسازند که نسبتا مدت بیشتری نسبت به فیلم های قبلی دارد و دارای لوکیشن های متعدد، بازیگران اصلی بیشتر و همچنین کیفیت بالاتری است. 

گروه نجوا

این گروه در اواخر سال ۱۳۹۹ شروع به کار کرد و اولین فیلم این گروه فیلم مدافعان علم بود. این فیلم که تقریبا ۲ دقیقه و نیم می باشد درمورد شهادت حاج قاسم و نقش دانش آموزان در ادامه دادن راه حاج قاسم میباشد. فضای این فیلم بیشتر به صورت گرافیکی است. 

فیلم بعدی فیلم درب های بسته بود که اهمیت استقلال ملی و اعتماد نکردن به استکبار جهانی است. 

فیلم های بعدی هم موشک نقطه زن که اهمیت رای دادن را نشان می‌دهد و فیلم غدیر که اهمیت مسئله غدیر از نگاه دشمن را گویا است و فیلم گاهی عجله نکن که در مورد قضاوت عجولانه است، هستند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا