کسب و کار شما

دامنه های neuroscope.ir: مشاهده مغز و neuroscientific.ir: علم عصب شناسی

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]


» دامنه‌ neuroscope.ir و دامنه neuroscientific.ir


انتخاب دامنه یکی از مهمترین مراحل برای ساخت وبسایت یا به طور کلی، کسب‌وکار آنلاین است. دامنه، آدرسی منحصربه‌فرد برای وبسایت است. کاربران هنگامی که عبارتی در مورد کسب‌وکار شما در مرورگر جستجو می‌کنند، در نتایج جستجو دامنه شما را همراه با توضیحاتی در زیر آن می‌بینند؛ اگر می‌خواهید مخاطبان بیشتری جذب کنید، باید در انتخاب دامنه دقت داشته باشید که جذاب و مرتبط به کسب‌وکارتان باشد.

دامنه چیست؟

دامنه که برخی به آن نام دامنه نیز می‌گویند، معادل آدرس فیزیکی کسب‌وکار شما در فضای اینترنت است. اگر بخواهید بدانید که کار نام دامنه چیست، باید بگوییم که به کاربران کمک می‌کند تا به جای استفاده از آدرس پروتکل اینترنت (IP) سایت شما را به راحتی پیدا کنند. به عبارتی دیگر، دامنه یا دامین (Domain)، نام وبسایت شماست و آدرسی است که کاربران در اینترنت به کمک آن می‌توانند به وبسایت شما دسترسی داشته باشند. قالب کلی دامنه‌ها متشکل از یک نام و یک پسوند است.

دامنه‌ها براساس «سیستم نام دامنه» که در زبان انگلیسی به آن DNS (Domain Name System) گفته می‌شود، تعیین می‌شوند. هر اسمی که در DNS ثبت شود، دامنه یا دامین نام دارد. در مجموع، هر دامنه نماینده یک IP است و از این رو می‌توان گفت که یک آدرس منحصربه‌فرد است که توسط یک سرور یا هاست میزبانی می‌شود.

تفاوت دامنه و URL چیست؟

در حالی که دامنه و URL (Universal Resource Locator) شباهت‌هایی باهم دارند، اما متفاوت هستند. اگر بخواهیم به صورت ساده به سوال تفاوت URL و دامنه چیست پاسخ دهیم، می‌توان گفت که URL به عنوان یک آدرس وب کامل عمل می‌کند و کاربران را به صفحه‌ای خاص در یک سایت هدایت می‌کند و دامنه، بخشی از آن است.

URL متشکل از پروتکل (protocol)، دامنه (domain) و مسیر (path) تشکیل شده است. پروتکل نشان می‌دهد که آیا سایت دارای گواهینامه SSL است یا خیر. مسیر یا همان path در URLها فقط زمانی وجود دارند که کاربران بخواهند به صفحه‌ای خاص در یک سایت هدایت شوند.دامنه‌هایی که به مزایده گذاشته‌ایم: 

مشاهده مغز

neuroscope.ir

علم عصب شناسی

neuroscientific.irقیمت پیشنهادی را برای ما ارسال کنید: 


  آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
  بله
  تقریبا
  خیر

  داریوش طاهری

  اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا