آلزایمر

یک وعده اسفناج در روز از زوال عقل پیشگیری می‌کند

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

یک وعده اسفناج در روز از زوال عقل پیشگیری می‌کند

به گزارش اتاق خبر برگ‌ های سبز به طور مشخص به حفظ توانایی ذهنی و هشیاری کمک می‌کنند. اما پژوهشگران در دانشگاه راش در شیکاگو می‌گویند یک وعده اسفناج یا کلم بروکلی در روز تاثیر خارق‌ العاده‌ای بر مغز انسان دارد؛ به طوری‌که می‌توان گفت اسفناج می‌تواند ذهن انسان را یک دهه جوان‌ تر کند.

پژوهشگران در  پژوهشی که در ژورنال نورولوژی منتشر شده است، ۹۶۰ فرد را با میانگین سنی ۸۰ سال  مورد بررسی قرار داده‌اند. این افراد ۱۰ سال با این پژوهش همکاری کرده‌اند. بر اساس این پژوهش، روند زوال عقل در کسانی که برگ‌ های سبز مصرف کرده‌اند کاهش پیدا کرده و حتی امتیاز آنها در توانایی‌ های ذهنی ۱۱ سال از سن واقعی آنها جوان‌ تر بوده است.

همچنین دانشمندان می‌گویند برگ‌ های سبز، جوانه‌ها، مارچوبه و کاهو  برای داشتن ذهن شفاف و هشیار مفید هستند.

پژوهش‌ ها نشان می‌دهند افول توانایی‌ های ذهنی و فکری مانند حافظه برای کسانی که از این سبزیجات استفاده می‌کنند دیرتر اتفاق می‌افتد و مشخصا آنها را از زوال عقل مصون می‌دارد.

موادی مانند ویتامین کا و فولات در این موضوع نقش موثری دارند. اما اگر بخواهید اثر قابل توجه این مواد را ببینید باید میزان قابل توجهی از این نوع سبزیجات را مصرف کنید.

این مطالعه  نتوانسته است اثرات بسیار بلند مدت مصرف سبزیجات را اثبات کند اما دانشمندان در حال برنامه‌ریزی آزمایش‌ هایی هستند که مساله تغییر رژیم غذایی و اثر آن بر زوال عقل را  مورد بررسی قرار دهند.

بیش از ۲۰۰ هزار نفر در سال فقط در بریتانیا دچار زوال عقل می‌شوند و هیچ درمان موثری برای آنها وجود ندارد.

پزشکان بیشتر بر پیشگیری از این بیماری توجه دارند و تمرکز آنها بیشتر بر روی رژیم‌ های غذایی پیشگیری کننده است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا