سبک زندگی

ثروتمند تنها!

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

ثروتمند تنها!

یک مطالعه نشان می دهد افرادی که ارزش خود را به نسبت میزان موفقیت مالی خود ارزیابی می کنند، افراد تنهاتری هستند:

چنین افرادی فشار زیادی را بر روی خود و نبود خودمختاری را در خود تجربه خواهند کرد که این اثرات منفی در دستاوردهای اجتماعی آنها خواهد داشت.

احساس این فشار در ازای دستیابی به اهداف مالی به این معنی است که ما خود را غرق کار می‌کنیم و این به بهای از دست دادن زمان برای گذراندن با عزیزانمان است و این خود به معنی احساس تنهایی و دوری از آنهاست.

روابط اجتماعی

با توجه به تحقیقات، روابط اجتماعی و ارتباطات فردی در ثبات سلامت ذهنی موثرند و اینکه افراد باید به بهبود این روابط بپردازند حتی زمانی که می خواهند به اهداف سخت خود دست یابند.

در دوران حاضر با شیوع ویروس کرونا که افراد به دور از دوستان و روابط اجتماعی خود هستند ما شاهد اضطراب و افسردگی در افراد هستیم چرا که ما به آنها برای حس امنیت و سلامت روان و شادی خود نیازمندیم. اما با این وجود، در شرایط دستیابی به موفقیت از لحاظ مالی افراد روابط با خانواده و دوستان خود را قربانی می کنند.

در یک مطالعه بیش از ۲۵۰۰ شرکت کننده در تحقیقات مختلف مرتبط با این پروژه شرکت کردند تا محققان ارتباط بین حس خودارزیابی مرتبط با موفقیت مالی این افراد و میزان زمانی که با دیگران سپری می کنند و زمانی که تنها هستند را مورد مطالعه قرار دهند.

این مطالعه یاداشت ها و خاطرات روزانه این افراد را طی مدت زمان‌های دو هفته مورد بررسی قرار دادند تا دریابند این افراد در طولانی مدت چه احساسی نسبت به اهمیت پول و زمان صرف کرده در فعالیت های مختلف اجتماعی دارند.

نتایج این تحقیق نشان داد که بین خود ارزیابی مثبت مالی و عدم موفقیت در دستاوردهای اجتماعی رابطه وجود دارد. که این خود به این دلیل است که افرادی که ارزش زیادی برای موفقیت های مالی خود قائل هستند به دلیل فشاری که روی آنها برای دستیابی به این موفقیت وجود دارد، نمی توانند روابط اجتماعی با کیفیتی را با افراد دیگر برقرار کنند.

این مطالعه شروعی برای کشف فرایندی است که در آن افراد ارزش خود را بر اساس موفقیت های مالی خود برآورد می کنند و امیدواریم تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا