آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

مستند آلزایمر: اپیدمی می‌تواند مدیکر و مدیکید را ورشکست کند

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

هر ساله بیماری آلزایمر می تواند برای خانواده هایی که عزیزانشان تحت تأثیر این بیماری قرار دارند، مشکلات مالی ایجاد کند.

در ایالات متحده، میلیون‌ها نفر از بچه‌های جوان در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. کارشناسان هشدار می‌دهند که تاثیر مالی بر کشور نجومی خواهد بود.

دکتر رودلف تانزی، استاد عصب شناسی در دانشکده پزشکی هاروارد، گفت: “همه هزینه‌های مدیکر (Medicare)، مدیکید (Medicaid) و مراقبت های بهداشتی ما را از نظر مالی ویران می کند و ما نمی‌توانیم از عهده آن برآییم.” خط سلامت.

Medicare: بیمه ی پزشکی سالمندان

Medicaid: بیمه ی پزشکی مستمندان

طبق گزارش انجمن آلزایمر (Alzheimer’s Association)، این کشور در سال ۲۰۱۶، ۲۳۶ میلیارد دلار برای مراقبت از افراد مبتلا به آلزایمر و سایر انواع زوال عقل هزینه کرده است. بیش از دو سوم این هزینه ها توسط Medicare و Medicaid تقبل شد.

کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده برای این بیماری صعب العلاج پیش بینی می شود تا اواسط قرن به یک تریلیون دلار در سال افزایش یابد.

برخی می‌ترسند که اگر دولت بودجه تحقیقات آلزایمر را – به سرعت – به میزان زیادی افزایش ندهد این بیماری خیلی زودتر بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی غلبه کند.

تانزی (Tanzi) گفت: «اگر شروع به محاسبه کنید که چه زمانی قرار است به نقطه اوج برسیم که در آن Medicare و Medicaid توسط آلزایمر پیشی می‌گیرند، خیلی دور نیست. بسته به اینکه چه تعداد از این نوزادان شروع به نشان دادن علائم می کنند، ممکن است در عرض ۵ تا ۱۰ سال باشد.

حتی اگر درمان به زودی پیدا شود، افرادی که قبلاً مسیر این اختلال مغزی پیشرونده (progressive brain disorder) را شروع کرده اند ممکن است سودی نبرند.

الیزابت آرلج (Elizabeth Arledge)، کارگردان برنده جایزه مستند جدید «آلزایمر: هر دقیقه مهم است» (Alzheimer’s: Every Minute Counts) گفت برای افرادی که اکنون در دهه ۷۰ یا ۸۰ زندگی خود هستند و در راه آلزایمر هستند، حتی اگر [دانشمندان] فردا درمانی را ارائه دهند، برای آنها کمی دیر شده است.

این بیماران برای سال‌های آینده به مراقبت‌های فشرده و پرهزینه نیاز خواهند داشت – که بر تأثیر آن بر Medicare و Medicaid می‌افزاید.

بار بر دوش سیستم بهداشت و درمان

مانند فیلم سال ۲۰۰۴ آرلج (Arledge’s) درباره آلزایمر، «فراموشی: پرتره آلزایمر» (The Forgetting: A Portrait of Alzheimer’s)، فیلم جدید او، که او همچنین برای آن نوشته است و به عنوان تهیه کننده نیز فعالیت می‌کند، تفسیرهای متخصص را با داستان های شخصی از سراسر کشور در هم می آمیزد – اما با تمرکز متفاوت و احساس فوریت بیشتر.

آرلج گفت: «ما این داستان‌ها را از طریق تجربیات خانواده‌ها و افراد بیان می‌کنیم، اما می‌خواستیم کمتر روی آن تمرکز کنیم و بیشتر روی فاجعه سیاست عمومی که در راه است تمرکز کنیم فاجعه‌ای که اگر خط سیر اپیدمی را تغییر ندهیم رخ خواهد داد. 

در حال حاضر، این مسیر مانند یک “سونامی” بهداشت عمومی به نظر می‌رسد که در شرف ضربه زدن به کشور است.

متیو بامگارت (Matthew Baumgart)، مدیر ارشد سیاست عمومی انجمن آلزایمر، گفت: «تا اواسط قرن ممکن است حدود ۱۶ میلیون نفر در ایالات متحده با این بیماری زندگی کنند.

اینها فقط افرادی هستند که علائم بیماری را دارند.

تانزی گفت: «اگر شروع به محاسبه تعداد افراد مبتلا به آلزایمر در مسیر رسیدن به علائم کنید، ده یا ۱۵ سال آینده، احتمالاً تعداد [افراد مبتلا] به حداقل ۲۵ یا ۳۰ میلیون خواهد رسید.»

مدت زمانی که افراد مبتلا به آلزایمر زندگی می، کنند، و شدت مراقبت‌های مورد نیاز بعدی، این بیماری را به یکی از پرهزینه ترین بیماری ها (costliest diseases) در کشور تبدیل می‌کند – و می تواند مدیکر و مدیکید را ورشکست کند.

بودجه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است

کارشناسان می گویند کلید کنترل آلزایمر، یافتن راه های جدید برای درمان و پیشگیری از آن است.

باومگارت (Baumgart) گفت: «بررسی بدهی آتی Medicare و Medicaid مستلزم رسیدگی به بیماری آلزایمر است.» “به همین دلیل است که تحقیقات بسیار مهم است زیرا ما می‌توانیم با سرمایه‌گذاری در تحقیقات امروز در واقع پول Medicare و Medicaid را پس انداز کنیم.”

با این حال، بودجه دولت برای تحقیقات بیماری آلزایمر بسیار عقب‌تر از هزینه‌های صرف شده برای بیماری‌های دیگر است، اگرچه نشانه‌هایی از پیشرفت در سال‌های اخیر مشاهده شده است.

تانزی گفت: «دولت عمدتاً در این مورد خوابیده است. آنها شروع به بیدار شدن می‌کنند، می دانید. آنها نیم میلیارد دلار بودجه ناچیز ما را به حدود یک میلیارد رساندند.

در مقایسه، در سال ۲۰۱۷، NIH برای تحقیقات سرطان ۶ میلیارد دلار و برای HIV و ایدز ۳ میلیارد دلار اختصاص داد.

تانزی، با این حال، تخمین می‌زند که مقابله با اپیدمی آلزایمر به مقدار بیشتری نیاز دارد – در امتداد خطوط ۱۰ میلیارد دلاری بودجه تحقیقاتی.

برخی ممکن است از این نوع سرمایه گذاری اولیه خودداری کنند، اما این رویکرد به بیماری های دیگر کمک کرده است.

بامگارت گفت: «دولت – هر چه مردم در مورد آن فکر کنند – در واقع در زمینه تحقیقات پزشکی کار کرده است. به دلیل بودجه تحقیقاتی که در طول سال‌ها به سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، و اچ آی وی و ایدز داده شده است، شما شاهد پیشرفت قابل توجهی هستید. مرگ و میر ناشی از این بیماری ها در ۱۵ سال گذشته کاهش یافته است – و در برخی موارد به طور قابل توجهی کاهش یافته است.» 

تانزی همچنین می گوید که مقابله با آلزایمر به معنای توقف زودتر آن است.

این برای بیماری‌های قلبی مؤثر بوده است، جایی که پزشکان افراد را از نظر عوامل خطر – مانند کلسترول بالا – بررسی می‌کنند و قبل از اینکه کسی دچار حمله قلبی یا نارسایی احتقانی قلب شود، آن‌ها را درمان می‌کنند.

همچنین با غربالگری و درمان زودهنگام سرطان کار می‌کند – به جای اینکه منتظر بمانیم تا فرد دچار تومور بزرگ یا نارسایی اندام شود.

تانزی گفت: «اگر می‌خواهید این بیماری را متوقف کنید – این بیماری را ریشه‌کن کنید – باید همان رویکردی را که ما در مورد سرطان و بیماری‌های قلبی داریم، در پیش بگیرید.» “این که زود تشخیص داده شود که آسیب شناسی شروع شده است و سپس آن را متوقف کنید تا هرگز علائمی نداشته باشید.”

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا