آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

پیدا کردن یک گروه پشتیبانی آلزایمر

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

بیماری آلزایمر یک اختلال مغزی پیشرونده است، به این معنی که علائم با گذشت زمان بدتر می شوند. به همین دلیل است که نیاز به درمان مداوم پزشکی برای کمک به کاهش اثرات و علائم دارد.

با این حال، علاوه بر درمان های پزشکی، وجود یک سیستم حمایتی برای افراد مبتلا به بیماری آلزایمر بسیار مهم است. مراقبان افراد مبتلا به آلزایمر نیز برای سلامت روانی، عاطفی و جسمی خود نیاز به حمایت دارند.

حمایت دوستان و عزیزان مهم است، اما ممکن است یافتن یک گروه پشتیبانی سازمان یافته نیز برای شما مفید باشد. گروه‌های حمایتی چه حضوری یا مجازی، بزرگ یا کوچک، می‌توانند باعث شوند که شما احساس قدرت بیشتری کنید و کمتر تنها باشید زیرا با دیگرانی که تجربه‌های مشابهی را تجربه می‌کنند ارتباط برقرار می‌کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروه های حمایتی آلزایمر و نحوه دسترسی به آنها، ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه یک گروه پشتیبانی آلزایمر را در نزدیکی خود پیدا کنید

بر اساس گزارش ها، در ایالات متحده، بیماری آلزایمر حدود ۶.۲ میلیون بزرگسال بالای ۶۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد. داده های ۲۰۲۱ از انجمن آلزایمر این سازمان پیشنهاد می کند که بدون پیشرفت های پزشکی در زمینه های درمان یا پیشگیری، این تعداد تا سال ۲۰۶۰ بیش از دو برابر خواهد شد.

با این تعداد افزایش تقاضا برای گروه های حمایتی برای رسیدگی به نیازهای افراد مبتلا به آلزایمر و مراقبان آنها افزایش می یابد.

اگر به دنبال یک گروه پشتیبانی حضوری برای آلزایمر در منطقه خود هستید، اطلاعات بیشتری را در این زمینه در نظر بگیرید:

چگونه یک گروه پشتیبانی آلزایمر را به صورت آنلاین پیدا کنیم

گروه‌های پشتیبانی آنلاین آلزایمر انعطاف‌پذیری را از نظر زمان و سفر و همچنین ایمنی به دلیل نگرانی‌های COVID-19 ارائه می‌کنند. بسته به نوع گروه آنلاین، جلسات ممکن است در قالبی همزمان باشند که همه به طور همزمان به آن ملحق شوند، مانند گفتگوهای گروهی یا جلسات زنده.

گروه‌های دیگر، مانند تابلوهای پیام و چت‌های اجتماعی، ممکن است ناهمزمان باشند. این به این معنی است که می توانید هر زمان که بخواهید وارد سیستم شوید، که از نظر زمانی کمی انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد.

برخی از سازمان های آلزایمر، مانند انجمن آلزایمر، منابع مجازی نیز ارائه می دهند. در اینجا، همراه با گروه‌های پشتیبانی، می‌توانید تابلوهای پیام آنلاین برای افراد مبتلا به آلزایمر، به‌علاوه دوستان، اعضای خانواده و مراقبان آنها را پیدا کنید.

تابلوهای پیام رایگان انجمن آلزایمر از طریق ALZConnected ارائه می شود. یک تابلوی پیام به نام من آلزایمر دارم یا زوال عقل دیگر به طور خاص برای افرادی که به این بیماری مغزی مبتلا هستند طراحی شده است.

با این حال، این یک انجمن عمومی است، بنابراین مراقب به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی باشید. و از آنجا که تابلوهای پیام فقط برای اطلاعات در نظر گرفته شده اند، نه توصیه های پزشکی، بهتر است قبل از امتحان هر توصیه ای که خوانده اید با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که به یک (یا چند) گروه پشتیبانی آلزایمر در فیسبوک بپیوندید، مانند:

چگونه می توان گروه های حمایتی مراقب آلزایمر را پیدا کرد

گروه‌های حمایت از مراقبین آلزایمر ممکن است در جامعه شما در کلیساها، مراکز بهداشتی یا دفتر یک متخصص سلامت روان برگزار شوند.

برای گزینه های مجازی، می توانید به یک یا چند گروه فیس بوک بپیوندید. موارد زیر را در نظر بگیرید:

انجمن آلزایمر همچنین دارای تابلوی پیام مخصوص مراقبین است. در انجمن مراقبین ALZConnected ، می توانید سوالاتی بپرسید و از دیگران حمایت کنید. به خاطر داشته باشید که این تابلوی پیام عمومی است، بنابراین در مورد اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی احتیاط کنید.

یکی دیگر از گزینه های مجازی برای حمایت از مراقبین، خط کمکی بنیاد آلزایمر آمریکا است.

تماس با این شماره رایگان شما را با یک مددکار اجتماعی مرتبط می کند. این شخص می تواند به شما در مورد چگونگی رسیدگی به علائم و نشانه های آلزایمر و مراقبت از افراد مبتلا به این عارضه مشاوره دهد. همچنین ممکن است با منابع محلی منطقه خود در ارتباط باشید.

در اینجا درباره خط راهنمایی بیشتر بیاموزید یا برای شروع با شماره ۸۶۶-۲۳۲-۸۴۸۴ تماس بگیرید. همچنین می توانید به جای آن به شماره ۶۴۶-۵۸۶-۵۲۸۳ به خط راهنمای پیامک ارسال کنید.

چگونه یک گروه حمایتی آلزایمر راه اندازی کنیم؟

با وجود گزینه‌های متعدد گروه پشتیبانی آلزایمر، ممکن است شما مناسب را پیدا نکرده باشید، یا ممکن است هنوز گروهی در منطقه شما وجود نداشته باشد.

شما چند گزینه مختلف برای راه اندازی یک گروه پشتیبانی حضوری آلزایمر دارید. با هزینه ماهانه اندکی، می‌توانید یک گروه Meetup راه‌اندازی کنید و رویدادها را برای ملاقات با دیگران در منطقه خود پست کنید. همچنین ممکن است بخواهید در مرکز جامعه محلی، کلیسا یا روزنامه خود، آگهی ارسال کنید.

برای راه اندازی یک گروه پشتیبانی آنلاین آلزایمر، ابزارهای رایگان ارائه شده توسط گروه های فیس بوک را نیز در نظر بگیرید. برای امنیت جامعه می‌توانید مکالمات را میزبانی کنید و نظرات را تعدیل کنید. اینجا بیشتر بیاموزید

رویدادهایی برای آگاهی از آلزایمر

اگر کاملاً آماده نیستید که به گروه حمایتی آلزایمر بپیوندید، ممکن است ابتدا در یک رویداد شرکت کنید.

در حالی که بسیاری از رویدادهای حضوری در پاسخ به همه‌گیری کووید-۱۹ به صورت مجازی برگزار شده‌اند، در برخی مناطق هنوز پیاده‌روی در فضای باز و سایر رویدادهای جمع‌آوری کمک مالی برگزار می‌شود. برای مثال، می‌توانید در اینجا تیمی را برای Walk to End Alzheimer پیدا کنید یا تشکیل دهید .

رویدادهای دیگر ممکن است به صورت آنلاین برگزار شوند، مانند کنفرانس ها، چت های گروهی و موارد دیگر. اینها همچنین به شما امکان می دهند در یک فضای مشترک با دیگران ارتباط برقرار کنید.

به عنوان مثال، بنیاد آلزایمر آمریکا، رویدادهای مجازی روزانه مانند کلاس های آموزشی، هنر و صنایع دستی، فعالیت های حرکتی و غیره دارد. برای اطلاعات بیشتر تقویم ماهانه را بررسی کنید

علاوه بر این، ممکن است رویدادهای بیشتری را در طول ماه ژوئن که به عنوان ماه آلزایمر و آگاهی از مغز در نظر گرفته می شود، بیابید.

مزایای گروه های حمایتی

چه شما یا کسی که دوستش دارید مبتلا به آلزایمر باشد، مزایای پیوستن به یک گروه حمایتی می تواند از نظر ذهنی و عاطفی به شما کمک کند. تحقیقات طولانی مدت همچنین نشان داده است که گروه های حمایتی – به ویژه آنهایی که در محیط های حرفه ای رهبری می شوند – می توانند سلامت روان شما را بهبود بخشند.

با برقراری ارتباط با دیگرانی که تجربه‌های مشابهی را تجربه می‌کنند، ممکن است کمتر احساس تنهایی کنید و در سفر خود قدرت بیشتری داشته باشید. گروه‌های حمایتی از همه نوع، فرصت‌های آموزشی در مورد بیماری آلزایمر را برای کسانی که با آن زندگی می‌کنند و همچنین مراقبین ارائه می‌دهند.

نکته و ایده

یک گروه حمایت از بیماری آلزایمر می تواند مکملی برای برنامه مراقبت مداوم شما برای سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی شما باشد. برای مراقبین نیز مهم است که این نوع حمایت را داشته باشند، بنابراین آنها می توانند بهترین خود در هنگام مراقبت از عزیزان مبتلا به این اختلال باشند.

چه به دنبال یک گروه پشتیبانی حضوری یا مجازی باشید، گزینه های متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. حتی ممکن است به بیش از یک گروه بپیوندید تا نیازهای خود را برآورده کنید.

منابع

هلث‌لاین دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای منبع‌یابی دارد و به مطالعات همتا، مؤسسات تحقیقاتی دانشگاهی و انجمن‌های پزشکی متکی است. ما از استفاده از مراجع ثالث اجتناب می کنیم. شما می توانید با مطالعه خط مشی تحریریه ما درباره نحوه اطمینان از صحت و جاری بودن محتوای خود بیشتر بیاموزید .

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...! خدایــــــــــا! نام و آوازه مــــــرا چنان در حافظــه‌ها تثبیت کن که آلزایمـــــــــر نیز تــوان به یغمـا بـردن آن را نـداشتــــــه باشـد...! خدایـــــــــا! محبّـت مــرا در دل‌های بندگانت بینداز ... خدایــــــا! مــــرا دوســــت بــــدار و محبوبــم گـــردان...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا