روانشناسیمغز و اعصاب

با سندرم مرده متحرک آشنا شوید

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

با سندرم مرده متحرک آشنا شوید

مرده متحرکبیماری‌های اختلالات مغزی زیادی در دنیا وجود دارد که ممکن است افراد به آن مبتلا باشند اما در این بین سندروم کوتارد یکی از عجیب‌ترین اختلالات مغزی است که به آن سندروم «مرده متحرک» هم می‌گویند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛  در توهم کوتارد افراد مبتلا احساس می‌کنند مرده‌اند با این همه مشاهده شده که برخی از این افراد حس جاودانه بودن را پیدا کنند.

مطالعات نشان داده است که این بیماری در افراد مسن‌تر که دارای افسردگی نیز هستند، شایع‌تر است؛ همچنین ممکن است در بیماران مبتلا به اختلالاتی نظیر اسکیزوفرنی، اختلالات دوقطبی، آسیب مغزی، آتروفی مغزی، اختلالات تشنج، افسردگی، تومور مغزی، سکته مغزی، میگرن و در بیماران مبتلا به اختلالات توهمی رخ دهد.

توهم کوتارد بر روی زنان تاثیرگذارتر از مردان است و علت دقیق آن مشخص نشده است اما آسیب در ناحیه پیشانی و قسمت جلویی و اطراف آن در نیمکره راست مغز با این بیماری مرتبط است. این بیماران همچنین تمایل به خودکشی و آسیب رساندن به خودشان را دارند.

درمان سندرم کوتارد در حال حاضر با داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد روان پریشی و داروهای تثبیت کننده خلق و خو انجام می‌شود.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا