آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

آیا تحقیق در زمینه بیماری آلزایمر با مشکل روبرو شده است

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آینده تحقیقات بیماری آلزایمر چیست؟

این ممکن است سوالی باشد که برخی از حامیان بیماران آلزایمر پس از اینکه یکی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی جهان اعلام کرد که دیگر در مورد داروهای جدید برای درمان بیماری آلزایمر تحقیق نمی‌کند، می‌پرسند.

در اوایل این ماه، دکتر میکائیل دولستن، رئیس تحقیق و توسعه جهانی فایزر، در بیانیه‌ای که برای NPR ارسال شد، نوشت: «ما ناامیدی عظیم در جامعه گسترده‌تر را تشخیص می‌دهیم و این را به اشتراک می‌گذاریم. در سطح شخصی، بسیاری از ما به طور مستقیم ویرانی آلزایمر و پارکینسون را دیده‌ایم.

دلستن گفت:«به دلیل شکست‌های اخیر، تلاش‌های تحقیقاتی فایزر به سادگی پیشرفت لازم را برای تبدیل به درمان‌های واقعاً تحول‌آفرین برای بیماران نداشتند».

این خبر به این معنی است که این شرکت احتمالاً ۳۰۰ موقعیت را از برنامه‌های اکتشاف علوم اعصاب و توسعه اولیه خود حذف خواهد کرد و پولی را که برای تحقیق صرف می‌شود، تخصیص خواهد داد.

مقامات فایزر در بیانیه خود افزودند که این شرکت به حمایت کامل از توسعه تانزوماب و لیریکا، دو درمانی که دردهای مزمن را هدف قرار می دهند، و همچنین برنامه هایی برای تحقیق در مورد بیماری های عصبی نادر ادامه خواهد داد.

با این حال، تلاش های تحقیقاتی فعلی آن برای آلزایمر به پایان خواهد رسید.

به نظر می رسد یکی از دلایل آن فقدان داروهای جدیدی است که از آزمایشات بالینی و تحقیقات دیگر ساخته شده اند.

در واقع، همانطور که هلث‌لاین در سال گذشته گزارش داد، در ۱۰ سال گذشته هیچ داروی جدیدی برای آلزایمر وجود نداشته است.

طبق گزارش رویترز، برای فایزر، تحقیقات در این زمینه با شکست مواجه شده است. این شامل اعلامیه سال ۲۰۱۲ مبنی بر اینکه داروی bapineuzumab نتوانست به افراد مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط ​​کمک کند، می شود.

طی ۲۰ سال گذشته، فایزر حداقل ۹۹ آزمایش از ۲۴ داروی احتمالی آلزایمر را حمایت مالی کرد. بر اساس گزارشی در نیوزویک، تنها Aricept مورد تایید قرار گرفت .

این پول سرمایه گذاری زیادی است که به محصولات قابل فروش منجر نمی شود.

اعلام فایزر موجی از شوک را در جوامع آلزایمر و پارکینسون ایجاد کرد.

جف بورگوف (Jeff Borghoff)، که اکنون برای بیماری آلزایمر زودرس تحت درمان است، به نیوزیک (Newsweek) گفت: «گزارش تصمیم فایزر برای پایان دادن به تحقیقات و آزمایش‌های دارویی آلزایمر، ضربه‌ای جدی به میلیون‌ها نفر مبتلا به آلزایمر، مراقبان و خانواده‌هایشان است، چه رسد به افرادی که شغل خود را از دست خواهند داد.

این ترس وجود دارد که ممکن است به یک روند تبدیل شود.

دکتر جیمز بک، مدیر ارشد علمی بنیاد پارکینسون نیز به نیوزویک گفت: «سایر شرکت‌های داروسازی نیز این گزینه را در نظر می‌گیرند و اگر بزرگ‌ترین شرکت تصمیم به خروج از مهمانی بگیرد، ممکن است اثری موج‌دار روی دیگران داشته باشد.

در بیانیه ای، انجمن آلزایمر -بزرگترین سرمایه گذار غیرانتفاعی تحقیقات بیماری آلزایمر- “ناامیدی” خود را از این تصمیم اعلام کرد. آنها خاطرنشان می کنند که “بسیاری از دانشی که ما در مورد درمان های جدید بالقوه به دست آورده ایم، از آزمایشات بالینی است که در رسیدن به نقطه پایانی شکست خورده اند.”

به گفته یکی از نمایندگان انجمن آلزایمر در مصاحبه با هلث‌لاین، در حالی که اخبار فایزر یک شکست قطعی است، اما نباید بر حرکت مثبت ایجاد شده در سال های اخیر در مورد تحقیقات آلزایمر سایه افکند.

بودجه بیشتری مورد نیاز است

آلزایمر یک بیماری عصبی سخت و در نهایت کشنده است که با گذشت زمان بدتر می شود.

هدر اسنایدر، دکترا، مدیر ارشد، از عملیات پزشکی و علمی و روابط برای انجمن آلزایمر، به Healthline گفت: “وقتی به تعداد زیادی از افراد مبتلا به این بیماری نگاه می کنید، ۵ میلیون آمریکایی با آلزایمر زندگی می کنند، در حالی که ۱۵ میلیون نفر از افراد مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل مرتبط مراقبت و حمایت می کنند.”

اسنایدر می‌گوید که از آنجایی که این بیماری بسیار گسترده است، بسیار مهم است که سهامداران راهی برای سرمایه‌گذاری برای یافتن درمان بیابند.

همه ما را می گیرد -سازمان هایی مانند انجمن آلزایمر را می گیرد. اسنایدر گفت، دولت فدرال ما باید روی این بیماری سرمایه‌گذاری کند و از آن جلو بزند، تا درمان‌هایی را بیابد که به کسانی که امروز تحت تأثیر قرار گرفته‌اند کمک می‌کند و در عین حال راه‌هایی برای پیشگیری یا کند کردن بیماری فردا پیدا می‌کند. و این واقعاً کنار هم قرار دادن همه اینها است که ما را به جایی می‌رساند که باید باشیم.»

اسنایدر می گوید هنوز دلایلی برای خوش بینی در مورد تحقیقات آلزایمر وجود دارد.

من فکر می کنم در دهه گذشته پیشرفت قابل توجهی در زمینه درک خود از این بیماری داشته ایم، میزان دانش جدیدی که هم از زیست شناسی زیربنایی و هم از تغییراتی که در یک دهه در مغز اتفاق می افتد به دست آورده ایم. یا بیشتر قبل از اینکه کسی علائم حافظه مرتبط با آلزایمر را تجربه کند. “این واقعاً دری را برای ما باز می کند تا به پیشگیری و مداخله زودهنگام فکر کنیم.”

فایزر می گوید که به جای تحقیق در مورد داروهای جدید آلزایمر، قصد دارد یک صندوق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در شرکت های بیوتکنولوژی که در حال انجام تحقیقات علوم اعصاب هستند ایجاد کند.

اسنایدر خاطرنشان می‌کند: «[Pfizer] به طور کامل خارج نمی‌شود. آنها در حال بررسی هستند – و این همان چیزی است که ما در کل بخش می بینیم – این روند سرمایه گذاری واقعی در توسعه مرحله دوم فاز ۲ و فاز ۳ است.

همین سال گذشته، کنگره افزایش ۴۰۰ میلیون دلاری بودجه تحقیقاتی آلزایمر را تصویب کرد، اقدامی که بودجه فدرال در مؤسسه ملی بهداشت را به حدود ۱.۴ میلیارد دلار افزایش داد.

اسنایدر گفت: «انجمن آلزایمر تشخیص می‌دهد که در حالی که این بودجه یک موفقیت بزرگ و واقعاً هیجان‌انگیز است – چیزی برای جشن گرفتن – ما هنوز در جایی که باید باشیم، نیستیم. و ما باید به حمایت از افزایش منابع ادامه دهیم، جایی که جامعه علمی به ما گفته است که باید باشیم. در حال حاضر، ۴۱۴ میلیون دلار اضافی وجود دارد که انجمن آلزایمر از آن حمایت می کند، به این پایگاه اضافه شده است.

اسنایدر می‌گوید که اعلام فایزر می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که شرکت‌های دارویی بیشتر به‌جای توسعه داروهای جدید، به دنبال تمرکز تحقیقات خود بر توسعه مراحل پایانی هستند.

او گفت: «ما شاهد این هستیم که این اتفاق بیشتر از طریق مشارکت، از طریق قراردادهای مختلف مجوز یا خرید مستقیم شرکت‌های کوچکتر رخ می‌دهد.» “واقعا، ما شاهد این هستیم که در کل بخش این اتفاق می افتد.”

انجمن آلزایمر اعتماد به نفس

انجمن آلزایمر سریعاً به این نکته اشاره می کند که تصمیم فایزر دستاوردهای مثبتی را که در سال های اخیر به دست آمده در درک این بیماری خنثی نمی‌کند.

آنها در بیانیه خود گفتند: «حتی با دانستن موانع، هرگز به اندازه امروز خوش بین نبوده ایم. “انجمن آلزایمر مطمئن است که ما مسیر این بیماری را تغییر خواهیم داد.”

اسنایدر می‌گوید که در تصویر بزرگ، سهامداران – از جمله شرکت‌های داروسازی، دولت فدرال، بخش غیرانتفاعی و سازمان خودش – به هدایت تحقیقات آلزایمر در جهت درست کمک کرده‌اند.

او گفت: «امروز بیشتر از همیشه هستیم و باید تلاش‌های خود را مضاعف کرده و به جلو حرکت کنیم.»

ما این کار را در سطح فدرال انجام می‌دهیم، انجمن آلزایمر این کار را انجام می‌دهد، و واقعاً با همکاری همه ما، مشارکت، مدافع بودن، داوطلب شدن برای یک کارآزمایی بالینی، است که مسیر را تغییر می‌دهیم. این بیماری.”

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا