آلزایمردمانس

خویشاوندی لوپوس با آلزایمر

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

خویشاوندی لوپوس با آلزایمر

کیهان: نتایج جدیدترین بررسی محققان نشان می دهد، بیماری لوپوس احتمال ابتلای فرد به آلزایمر را بیش از ۵۰ درصد افزایش می دهد.

در گذشته و طی تحقیقات دانشمندان، نظریه هایی مطرح شده بود که بیماری لوپوس می تواند آسیب های جدی را به حافظه برساند. مطالعات جدید انجام شده این نظریه را تایید کرده است و اکنون نتایج جدیدترین بررسی محققان آمریکایی نشان می دهد، بیماری لوپوس احتمال ابتلای فرد به آلزایمر را بیش از ۵۰ درصد افزایش می دهد. بیماری لوپوس یکی از انواع بیماری خود ایمنی است و زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن بیمار شروع به حمله بافت ها و اندام های بدن خود می کند. این حمله ها باعث التهاب، ورم و آسیب دیدن نقاط مختلف بدن همچون مفاصل، پوست، کلیه ها، خون، قلب و ریه می شود. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا با مطالعه بیش از ۷ هزار مرد و زن در سنین مختلف دریافتند، ابتلا به لوپوس همه گروه های سنی را در معرض آلزایمر قرار می دهد و نمی توان گفت، تنها احتمال ابتلا به این بیماری در سالمندانی که مبتلا به لوپوس هستند، وجود دارد. نویسندگان این تحقیق تاکید کردند، بیماران مبتلا به لوپوس در تمام سنین به شدت در معرض آلزایمر هستند. طبق یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به لوپوس، ۵۱ درصد احتمال ابتلا به زوال عقل را دارند. به گفته کارشناسان بهداشتی، لوپوس بر سیستم عصبی مرکزی، از جمله عملکرد شناختی و حافظه تاثیر می گذارد. طبق اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، حدود ۴۷ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زوال عقل یا آلزایمر هستند و پیش بینی می شود در صورت عدم پیشگیری، این میزان تا سال ۲۰۳۰ به ۷۵ میلیون نفر برسد.

ارتباط مستقیم بیماری «لوپوس» با بروز آلزایمر

لوپوسفارس نوشت: نتایج جدیدترین بررسی محققان نشان می‌دهد، بیماری لوپوس احتمال ابتلای فرد به آلزایمر را بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

در گذشته و در طی تحقیقات دانشمندان، نظریه‌ه­ایی مطرح شده بود که بیماری لوپوس می‌تواند آسیب­‌های جدی را به حافظه برساند؛ مطالعات جدید انجام شده این نظریه را تأیید کرده است و اکنون نتایج جدیدترین بررسی محققان آمریکایی نشان می‌دهد، بیماری لوپوس احتمال ابتلای فرد به آلزایمر را بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

بیماری لوپوس یکی از انواع بیماری خود ایمنی است و زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن بیمار شروع به حمله بافت‌ها و اندام‌های بدن خود فرد می‌کند؛ این حمله‌ها باعث التهاب، ورم و آسیب دیدن نقاط مختلف بدن همچون مفاصل، پوست، کلیه‌ها، خون، قلب و ریه می‌شود.

پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا با مطالعه بیش از ۷ هزار مرد و زن در سنین مختلف دریافتند، ابتلا به لوپوس همه گروه‌های سنّی را در معرض آلزایمر قرار می‌دهد و نمی‌توان گفت، تنها احتمال ابتلا به این بیماری در سالمندانی که مبتلا به لوپوس هستند، دیده می‌شود.

نویسندگان این تحقیق تأکید می‌کنند، «بیماران مبتلا به لوپوس در تمام سنین شدیداً در معرض آلزایمر هستند»؛ طبق یک مطالعه جدید، افراد مبتلا به لوپوس، ۵۱ درصد احتمال ابتلا به زوال عقل را دارند.

به گفته کارشناسان بهداشتی، لوپوس بر سیستم عصبی مرکزی، از جمله عملکرد شناختی و حافظه تأثیر می‌گذارد؛ طبق اعلام رسمی سازمان بهداشت جهانی (WHO)، حدود ۴۷ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زوال عقل یا آلزایمر هستند و پیش‌بینی می­‌گردد در صورت عدم رعایت کار‌های پیشگیرانه، این میزان تا سال ۲۰۳۰ به ۷۵ میلیون نفر برسد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا