سلامتی

نزدیک به ۳۰ درصد از بیماران به مدت طولانی با کووید مبارزه می کنند. مطالعه نشان می دهد چه کسانی بیشتر در معرض خطر هستند

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

 

تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که عفونت کووید-۱۹ بر سلامت فرد تأثیر می‌گذارد. با این حال، دانشمندان هنوز در تلاشند تا بفهمند که کووید طولانی چیست زیرا طیف گسترده ای از علائم و عوامل موثر بر مدت زمان بهبودی را دارد.

این مطالعه نیاز به دنبال کردن جمعیت‌های مختلف بیماران را به صورت طولی برای درک مسیر طولانی بیماری کووید و ارزیابی اینکه چگونه عوامل فردی مانند بیماری‌های همراه از قبل موجود، عوامل اجتماعی جمعیت‌شناختی، وضعیت واکسیناسیون و نوع نوع ویروس بر نوع و تداوم علائم طولانی COVID تأثیر می‌گذارد، نشان می‌دهد. دکتر سان یو، استادیار بالینی علوم بهداشتی در دانشکده پزشکی دیوید گفن در UCLA، در بیانیه ای می گوید. 

این تیم اطلاعات سلامتی ۱۰۳۸ بیمار را بین آوریل ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۱ جمع‌آوری کرد. شرکت‌کنندگان در صورتی که ۱ تا ۳ ماه پس از عفونت یا بستری شدن در بیمارستان به علائم ادامه دهند یا علائم جدیدی ایجاد کنند، به مدت طولانی مبتلا به کووید بودند . از ۱۰۳۸، محقق گزارش می دهد که ۳۰۹ علائم مرتبط با کووید طولانی مدت را نشان می دهند.

شایع ترین علائم طولانی مدت کووید ، خستگی (۳۱%) و تنگی نفس (۱۵%) بود. ۱۶ درصد از افرادی که در بیمارستان بستری شده بودند و بعداً به کووید برای مدت طولانی مبتلا شدند، همچنان از دست دادن بویایی داشتند.

بستری شدن در بیمارستان، ابتلا به دیابت یا داشتن شاخص توده بدنی بالا با خطر بیشتر ابتلا به کووید طولانی مدت مرتبط است. در همین حال، داشتن بیمه Medicaid یا پیوند عضو با کاهش خطر مرتبط بود.

“مطالعه نتایج در یک سیستم بهداشتی واحد می تواند تنوع در کیفیت مراقبت های پزشکی را به حداقل برساند. مطالعه ما همچنین سوالاتی را مطرح می‌کند: چرا احتمال ابتلا به کووید طولانی مدت در بیماران دارای بیمه تجاری دو برابر بیشتر از بیمارانی بود که از طریق Medicaid بیمه شده‌اند ؟ از آنجایی که علائم پایدار می توانند ماهیت ذهنی داشته باشند، ما به ابزارهای بهتری برای تشخیص دقیق کووید طولانی مدت و تمایز آن از تشدید سایر شرایط نوظهور یا مزمن نیاز داریم. در نهایت، ما باید از دسترسی عادلانه به مراقبت‌های سرپایی طولانی مدت کووید اطمینان حاصل کنیم.» دکتر یو می‌گوید.

در حالی که قومیت، کهولت سن، و وضعیت اجتماعی-اقتصادی در عفونت شدید و مرگ ناشی از کرونا نقش دارند ، مطالعه فعلی هیچ ارتباطی با کووید طولانی مدت پیدا نکرد.

این مطالعه در Journal of General Internal Medicine منتشر شده است. 

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
studyfinds.org

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا