آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

اثرات پیشگیرانه روغن زیتون بر بیماری آلزایمر: آنچه باید بدانید

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

رژیم غذایی و عوامل سبک زندگی نیز ممکن است بخشی از آن باشد. محققان در تلاشند تا بفهمند چه چیزی می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد. این مقاله به بررسی رابطه روغن زیتون با بیماری آلزایمر و سلامت کلی مغز می پردازد.

آیا روغن زیتون به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک می کند؟

روغن زیتون جزء اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است. مطالعه ۲۰۰۶ نشان می دهد که پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن است در واقع خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد. علاوه بر این، مطالعه ۲۰۱۸ دریافتند که رژیم غذایی ممکن است به کند کردن پیشرفت بیماری آلزایمر کمک کند.

در مورد فواید روغن زیتون به تنهایی، یک مطالعه در سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که می تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر نقش داشته باشد. محققان خاطرنشان می کنند که اولئوروپئین آگلیکون، پلی فنول موجود در مقادیر بالایی در روغن زیتون فوق بکر، تشکیل رسوبات آمیلوئید را کاهش می دهد که یکی از مشخصه های بیماری آلزایمر است.

به خاطر داشته باشید که این یک مطالعه آزمایشگاهی بود، به این معنی که روی مجموعه‌ای از سلول‌های رشد یافته در آزمایشگاه انجام شد. مشخص نیست که آیا روغن زیتون همین اثر را در انسان دارد یا خیر.

مطالعه حیوانات در سال ۲۰۱۷ به نظر می رسد موش هایی که به طور منظم روغن زیتون مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهند. با تحقیقات بیشتر، به ویژه در انسان، نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که مصرف روغن زیتون ممکن است در نهایت به ابزاری موثر برای کمک به پیشگیری از بیماری آلزایمر یا کاهش پیشرفت آن تبدیل شود.

در حالی که تحقیقات در مورد روغن زیتون و بیماری آلزایمر امیدوارکننده به نظر می رسد، مطالعات انسانی بیشتری برای ترسیم تصویر کامل از چگونگی – و تا چه حد – مصرف روغن زیتون بر خطر شما نیاز است.

گفته می شود، اگر می خواهید خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید، اضافه کردن روغن زیتون به رژیم غذایی خود در حد متعادل ممکن است ارزش امتحان را داشته باشد.

بهترین چربی برای مغز چیست؟

روغن زیتون حاوی سطوح بالایی از چربی های اشباع نشده است که برخی از بهترین چربی ها برای مغز شما هستند. دو نوع چربی غیر اشباع وجود دارد:

  • چربی های تک غیراشباع: این چربی ها در غذاهای گیاهی از جمله روغن زیتون، آجیل، دانه ها و آووکادو به وفور یافت می شوند.
  • چربی های اشباع نشده چندگانه: این چربی ها شامل اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ می شوند که برای سلامت مغز کلیدی هستند. شما می توانید این چربی ها را در ماهی های چرب مانند سالمون یا شاه ماهی و روغن های دانه مانند دانه کتان یا روغن هسته انگور پیدا کنید.

فواید کلی روغن زیتون برای سلامتی

روغن زیتون فقط برای مغز شما مفید نیست. همچنین سرشار از اسید اولئیک است که ممکن است کمک کند کاهش التهاب و آنتی اکسیدان ها، که می تواند خطر ابتلا به بیماری های مختلف، از جمله بیماری‌های قلبی و سرطان را کاهش دهد.

مصرف روغن زیتون نیز ممکن است کمک کند:

  • کاستن خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ شما
  • کشتن هلیکوباکتر پیلوری، باکتری که می تواند باعث عفونت شود که خطر ابتلا به زخم و سرطان معده را افزایش می دهد
  • علائم آرتریت روماتوئید را کاهش می دهد، به ویژه هنگامی که با روغن ماهی ترکیب شود. 

چگونه بهترین روغن زیتون را پیدا کنیم؟

همه روغن های زیتون یکسان نیستند، بنابراین مهم است که بدانید چگونه بهترین روغن زیتون را پیدا کنید که بیشترین فواید سلامتی را داشته باشد.

  • به دنبال روغن زیتون فرابکر باشید: این نوع روغن زیتون است که مطالعات بیماری آلزایمر بیشتر از آن استفاده کرده است. همچنین روغن زیتون کمتر فرآوری شده است، به این معنی که آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات مفید را حفظ می کند.
  • اطمینان حاصل کنید که روغن زیتون در یک بطری شیشه ای مات یا تیره است: در غیر این صورت، روغن در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد، اکسید می شود و برخی از مواد مغذی آن تجزیه می شود.
  • برچسب را برای جزئیاتی مانند زمان برداشت بررسی کنید: هر چه مدت بیشتری در قفسه بماند، زمان بیشتری برای اکسید شدن داشته است.
  • به دنبال مهر و موم ارگانیک باشید: علاوه بر این، به دنبال روغن‌هایی باشید که دارای برچسب‌های DOP (نام‌گذاری حفاظت‌شده مبدا) یا PGI (نشان‌دهنده جغرافیایی حفاظت‌شده) هستند، که هر دو کیفیت را از طریق استانداردهای اتحادیه اروپا تضمین می‌کنند.
  • یک بطری کوچکتر انتخاب کنید: این اطمینان حاصل می کند که بطری قبل از استفاده برای مدت طولانی در قفسه شما قرار نمی گیرد. هر چه بیشتر بنشیند، به خصوص پس از باز شدن، کیفیت آن بیشتر می شود.

توجه داشته باشید که بسیاری از برندها یا روغن زیتون رقیق شده و یا روغن های دیگری را که به دروغ برچسب روغن زیتون دارند می فروشند. هنگام تحقیق در مورد مارک های روغن زیتون، به دنبال گواهی نامه های ذکر شده در بالا و همچنین شفافیت در روش های برداشت و فرآوری برند باشید.

همچنین می توانید هنگام خرید به دنبال مهر انجمن روغن زیتون آمریکای شمالی یا NAOOA باشید. این سازمان فهرستی از مارک های معتبر خود را با نام فروشگاه نگه می دارد تا شما را در یافتن روغن زیتون با کیفیت آسان کند.

سوالات متداول در مورد روغن زیتون

با توجه به اینکه روغن زیتون فواید زیادی برای سلامتی دارد، طبیعی است که سوالاتی در مورد نحوه استفاده از آن در زندگی روزمره خود داشته باشید.

چه مقدار روغن زیتون می‌توانید در روز بنوشید؟

مشخص نیست که آیا نوشیدن روغن زیتون مفیدتر از گنجاندن آن در وعده های غذایی است یا خیر. اما برخی افراد گزارش می دهند که نوشیدن روغن زیتون باعث ایجاد حالت تهوع در آنها می شود، به خصوص اگر آن را با معده خالی بنوشند.

در حالی که هیچ توصیه مشخصی وجود ندارد، گزارش های حکایتی نشان می دهد که مصرف ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون در روز بی خطر و موثر است.

قبل از نوشیدن روغن زیتون، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید تا تعیین کنید چه مقدار باید مصرف کنید. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید آیا باید آن را بنوشید یا در وعده های غذایی خود بگنجانید.

آیا روغن زیتون را باید در یخچال نگهداری کنید؟

بستگی دارد. روغن زیتون برای نگهداری ایده آل باید بین ۵۵ درجه فارنهایت تا ۶۰ درجه فارنهایت (۱۳ تا ۱۶ درجه سانتیگراد) نگهداری شود. اگر دمای آشپزخانه یا انباری شما حدود ۷۰ درجه فارنهایت (۲۱ درجه سانتیگراد) است، لازم نیست آن را در یخچال بگذارید. با این حال، اگر اغلب گرمتر است، بهتر است آن را در یخچال نگهداری کنید.

برای نگهداری طولانی مدت ، به جز روغن های زیتون فوق بکر ممتاز، نگهداری در یخچال توصیه می شود

آیا روغن زیتون حافظه را بهبود می بخشد؟

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ نشان داد که روغن زیتون، همراه با رژیم غذایی مدیترانه ای، به کاهش اختلالات شناختی و اثرات پیری بر مغز کمک می کند. با این حال، مشخص نیست که آیا اثرات آن فقط از روغن زیتون است، رژیم غذایی یا هر دو.

مطالعه ۲۰۱۲ قبلاً دریافته بود که پلی فنول های موجود در روغن زیتون فرابکر به معکوس کردن مشکلات یادگیری و حافظه مرتبط با سن و بیماری در موش ها کمک می کند. به نظر می رسد پلی فنول ها به کاهش استرس اکسیداتیو در مغز کمک می کنند.

آیا روغن زیتون به کاهش التهاب کمک می کند؟

با توجه به تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۲، اسید اولئیک، که در روغن زیتون یافت می شود، به نظر می رسد خواص ضد التهابی دارد. 

علاوه بر این مطالعه حیوانات در سال ۲۰۱۷ قبلا ذکر شد نشان می دهد که روغن زیتون ممکن است به کاهش التهاب عصبی کمک کند، که به فعال شدن پاسخ ایمنی مغز اشاره دارد. التهاب عصبی می تواند به برخی از بیماری های عصبی از جمله بیماری آلزایمر کمک کند.

منابع

هلث‌لاین دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای منبع‌یابی دارد و به مطالعات همتا، مؤسسات تحقیقاتی دانشگاهی و انجمن‌های پزشکی متکی است. ما از استفاده از مراجع ثالث اجتناب می کنیم. شما می‌توانید با مطالعه خط مشی تحریریه ما درباره نحوه اطمینان از صحت و جاری بودن محتوای خود بیشتر بیاموزید. 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...! خدایــــــــــا! نام و آوازه مــــــرا چنان در حافظــه‌ها تثبیت کن که آلزایمـــــــــر نیز تــوان به یغمـا بـردن آن را نـداشتــــــه باشـد...! خدایـــــــــا! محبّـت مــرا در دل‌های بندگانت بینداز ... خدایــــــا! مــــرا دوســــت بــــدار و محبوبــم گـــردان...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا