سبک زندگیسلامتیعلوم انسانی

سواد رسانه ای | دنبال کننده شما، همیشه طرفدار شما نیست!

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]
سواد رسانه ای؛

دنبال کننده شما، همیشه طرفدار شما نیست!

شاید بارها و بارها به مسئله‌ مهم امنیت در فضای مجازی و حفظ حریم شخصی اشاره‌ شده، اما از آن گذشته ایم. حال با توجه به پیام “دنبال کننده شما، همیشه طرفدار شما نیست!” بیش از پیش می توان به حساسیت این هشدارها پی برد.

سواد رسانه ای
خبرگزاری صدا و سیما؛  همانطور که همه روزه استفاده افراد از شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و تلگرام بیشتر می شود، حفظ حریم خصوصی نیز اهمیت بیشتری پیدا می کند. عضویت در شبکه های اجتماعی همواره برای عده زیادی با نگرانی و اضطراب همراه بوده و در مواردی نیز منجر به مشکلاتی شده است. کم نیستند افرادی که از برچسب خوردن عکس هایشان و یا دیده شدن عکس های خصوصی خود شاکی اند. شاید بارها به مسئله‌ مهم امنیت در فضای مجازی و حفظ حریم شخصی اشاره‌ شده، اما بی توجه از آن عبور کرده ایم. حالا با تصویر بالا و پیام آن که “دنبال کننده شما، همیشه طرفدار شما نیست!” بیش از پیش می توان به حساسیت  هشدارهایی که پلیس فتا همواره بیان می کند، پی برد.

دوستان و دوستانِ دوستان خود را بشناسید و به خاطر داشته باشید

حواستان باشد که فهرست دوستانتان شامل چه کسانی است. حتی مراقب دوستانِ دوستانتان باشید، ممکن است آنها هم برایتان مشکل ساز شوند. ممکن است شما فقط به دوستانتان اجازه  دیدن پست ها و عکس ها را داده باشید، اما وقتی که دوستی برای شما کامنت می گذارد و یا مطلبتان را لایک می زند، آنگاه دوستان او هم قادر به دیدن مطلب شما هستند.

همیشه این اصل را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید: هیچگاه چیزی را که از انتشار آن در زندگی واقعی تان احساس امنیت و راحتی نمی کنید، در فضای مجازی منتشر نکنید، زیرا سرانجام کسانی که نباید، آن را خواهند دید.

سواد رسانه ای سواد رسانه ای

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا