سلامت و بهداشتعلوم پزشکیفیتوتراپی

پرتقال، بهترین هدیه برای عیادت بیماران هرپس زوستری

پرتقال به ناپدید شدن زونا کمک می‌کند

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

به کسانی که از زونا رنج می‌برند سبدی از میوه پرتقال هدیه دهید؛ زیرا پرتقال می‌تواند جای زخم‌ها و تاثیر تاول‌ها را بر بدن آنها کاهش دهد.

زونا، ویروسی که به عنوان ویروس واریسلا-زوستر (VZV) نیز شناخته می‌شود، باعث آبله مرغان می‌شود. این ویروس می‌تواند سال‌ها بدون ایجاد مشکل در بدن شما خفته بماند. اما در مواقعی که به شدت استرس دارید و خسته هستید می‌تواند به سلول‌های بدن شما حمله کند. هنگامی که تحت حمله قرار می‌گیرید، درد را در بدن خود احساس می‌کنید و این درد می‌تواند یک روز قبل از ظاهر شدن تاول‌ها ادامه داشته باشد. با این حال، پس از از بین رفتن تاول‌ها، درد همچنان ادامه دارد. ویروس آبله مرغان باعث ایجاد بثورات قرمز خارش‌دار روی صورت و تنه می‌شود و می‌تواند به سایر قسمت‌های بدن نیز سرایت کند.

وقتی بچه بودم بقیه خانواده‌ام آبله مرغان داشتند؛ اما من در امان ماندم زیرا بیشتر اوقات از خانه دور بودم و به مدرسه می‌رفتم. من فقط شب‌ها برای خواب به خانه می‌آمدم و از آنجایی که اتاقم از سایر برادران و خواهرانم دور بود، ارتباط چندانی با آنها نداشتم.

سال‌ها بعد، پس از ازدواج من، پسرم در سن ۵ سالگی دچار حمله آبله مرغان شد. من هم از زمانی که در خانه بودم و در حال انجام وظایف پدری بودم، سرانجام دچار حمله آبله مرغان شدم. در سرتاسر بدنم دچار خارش، سوزش و درد همراه با تب شدیدی شدم که باعث شد چند روز روی تختم بخوابم. در عرض یک هفته، احساس سوزش و تب من از بین رفت، اما شروع به احساس عحیب سوزن سوزن شدن در نواحی موضعی بدن کردم. 

این اثر سوزن سوزن شدن تا زمانی که یکی از همکاران مدیر مالی نپرسید که چرا من از کار دور بودم، از بین نرفت. مشکلاتم را به او گفتم و او به من گفت که زونا دارم. او به من توصیه کرد که فوراً کار را ترک کنم و یک گالن آب پرتقال ۱۰۰٪ خالص فلوریدا بخرم. گفت به محض اینکه آب آن را گرفتم دو لیوان بخورم. او به من توصیه کرد که بعد از آن هر دو ساعت ۲ لیوان بنوشم تا آب میوه تمام شود. بعداً، برادرم سبدهای میوه پرتقال را به عنوان هدیه به خانه من تحویل می‌داد، که این هدایا به خوبی به درد من خوردند و مرا نجات دادند. 

می‌دانستم که به ویروس آبله مرغان مبتلا شده‌ام، اما احساسات عجیب روی ماهیچه‌های ناحیه سینه‌ام مرا متحیر می‌کرد. همکارم همچنین به من گفت: آبله مرغان می‌تواند بزرگسالان را بکشد آن بزرگسالانی که در دوران کودکی در معرض آبله‌مرغان قرار نگرفته‌اند. به دستور او عمل کردم و طبق دستور او آب میوه را خوردم و تا صبح روز بعد احساس سوزن سوزن شدن از بین رفت. تا روز بعد نوشیدن یک گالن آب پرتقال را تمام کردم.

بعداً متوجه شدم که در برخی از قسمت‌های بدنم تاول‌هایی وجود دارد، اما به سختی می‌توان به این تاول‌ها توجه کرد. دوست و همکارم گفتند که من خوش شانس بودم زیرا اگر نوشیدن آب پرتقال را به تعویق می‌انداختم ممکن بود تاول‌ها بدتر شوند. از بازخوردی که او به من داد، فهمیدم که می‌توانستم تاول‌ها و زخم‌های بیشتری داشته باشم. خدا را شاکر بودم که وضعیت پوستم بد نبود.

تحقیقات بیشتر باعث شد تا متوجه شوم بسیاری از افرادی که اقدامات لازم را برای درمان آبله مرغان به موقع انجام نمی‌دهند، صدها یا حتی هزاران زخم زشت در سراسر بدن خود دارند. این زخم‌ها از بین نمی‌روند. آنها در طول زندگی با شما می‌مانند. من بزرگسالان زیادی را دیده ام که به خاطر این که مورد حمله آبله مرغان قرار گرفته‌اند، جای زخم‌های زشتی در تمام صورت خود دارند.

بنابراین، اگر مورد حمله آبله مرغان قرار گرفتید، مقداری آب پرتقال برای خود بگیرید و مقدار زیادی از آن بنوشید. من متوجه شدم که محتوای بالای ویتامین C، همراه با سایر مواد مغذی ضروری موجود در پرتقال، مسئول از بین بردن احساس سوزن سوزن شدن عجیب است.

درمان‌های طبیعی دیگری برای زونا وجود دارد. یکی از این موارد، رعایت یک رژیم غذایی دقیق و حساب شده و پر از میوه و سبزیجات تازه است تا سیستم ایمنی فرد را تقویت کندـ همچنین باید ویتامین B12 را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مصرف مکمل‌های مولتی ویتامین به عنوان منبع ثانویه، می‌تواند یک جایگزین مناسب باشد. اکنون زمان آن است که هدایای سبد میوه خود را به فرد مورد علاقه خود تحویل دهید تا سبک زندگی سالم‌تری را ترویج کنیدـ

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
blog.painbreak.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا