بیماری‌های مغز و اعصابمالتیپل اسکلروزیس

ماه مارس: نحوه مشارکت در ماه آگاهی از مولتیپل اسکلروزیس

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

ام اس درمانی ندارد، اما درمان به بسیاری از افراد کمک می کند تا به بهبودی و رهایی از علائمی مانند خستگی و درد برسند. دارو و فیزیوتراپی می تواند علائم پایدار را کاهش دهد و پیشرفت بیماری را کند کند.

در حالی که تقریبا ۱ میلیون بزرگسال در ایالات متحده با ام اس زندگی می کنند، بسیاری از مردم پیچیدگی این بیماری غیرقابل پیش بینی را درک نمی کنند.

ماه آگاهی ام اس، که در ماه مارس برگزار می شود، با هدف تغییر این وضعیت و ارائه حمایت از افراد مبتلا به این بیماری است. 

ماه آگاهی از مولتیپل اسکلروزیس چه زمانی است؟

ماه آگاهی ام اس هر ساله در مارس برگزار می شود و هدف این کمپین افزایش آگاهی در مورد ام اس است.

در طول ماه مارس، چندین سازمان، انجمن و گروه های حمایتی میزبان رویدادها و فعالیت های آموزشی برای جلب توجه به این شرایط خواهند بود.

ماه آگاهی ام اس می تواند برای افراد مبتلا به ام اس همراه با خانواده و جوامعشان مفید باشد. هر کسی می تواند با شرکت در رویدادهای مختلف، مانند جمع آوری کمک های مالی برای تحقیقات ام اس، حمایت خود را نشان دهد.

این ماه همچنین فرصتی برای خانواده و دوستان افراد مبتلا به ام اس است تا درک دقیق و بهتری از این بیماری به دست آورند.

ام اس روی همه افراد متفاوت است. برخی ممکن است علائم خفیف را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر علائم شدیدی دارند که تحرک را محدود می کند. ماه آگاهی ام اس آگاهی را به اشکال مختلف این بیماری به ارمغان می آورد.

علاوه بر این کمپین آگاهی دهی یک ماهه، روزهای دیگر در طول سال نیز بر بیماری ام اس تمرکز دارند. به عنوان مثال، هفته آگاهی از مولتیپل اسکلروزیس از ۷ تا ۱۳ مارس ۲۰۲۱ است. همچنین روز جهانی ام اس وجود دارد که هر سال در ۳۰ می برگزار می شود. هر دو فرصت های بیشتری برای درگیر شدن در جنبش آگاهی ام اس ارائه می دهند.

راه هایی برای مشارکت در ماه آگاهی از بیماری ام اس

دانستن در مورد ماه آگاهی ام اس شروع خوبی است، اما راه های زیادی برای مشارکت وجود دارد. فقط چند دقیقه طول می کشد تا این خبر را منتشر کنید. همچنین می توانید در رویدادی که در سراسر شهر یا ایالت خود برگزار می شود شرکت کنید.

۱. برای MS Walk ثبت نام کنید

پیاده روی جمع آوری کمک مالی یکی از راه های درگیر شدن در جامعه محلی شماست. پیاده روی هایی در طول سال برای سازمان های مختلف برگزار می شود تا در مورد بیماری های خاص آگاه شوند. این رویدادها شامل پیاده روی در یک مسیر مشخص مانند ۵K است.

می‌توانید برای جشن گرفتن و احترام به یک دوست یا عزیزی که مبتلا به ام اس است قدم بزنید، یا اگر خودتان مبتلا به ام اس هستید، به پیاده روی بپیوندید. ملاقات با دیگران در جامعه که با شرایط مشابهی زندگی می کنند ممکن است به شما کمک کند کمتر احساس تنهایی کنید.

شما می توانید برای شرکت در این رویدادها هزینه ثابتی بپردازید، با پولی که صرف یافتن درمانی برای ام اس می شود.

انجمن ملی مولتیپل اسکلروزیس اطلاعاتی در مورد پیاده روی های آینده در سراسر کشور دارد. امسال، به دلیل COVID-19، رویدادها مجازی خواهد بود.

برخی از شهرها رویدادهای دوچرخه MS را نیز برگزار می کنند. به‌جای پیاده‌روی برای جمع‌آوری سرمایه، یک دوره مشخص دوچرخه سواری خواهید کرد.

۲. رویدادهای آموزشی

شما همچنین می توانید با کسب اطلاعات بیشتر در مورد ام اس، حمایت خود را نشان دهید، خواه با آن زندگی می کنید یا نه. اگر عزیزی دارید که به این عارضه مبتلا است، آموزش می تواند به شما کمک کند تا با او همدردی کنید. همچنین می توانید راه هایی برای ارائه کمک های عملی بیاموزید.

برای مطلع ماندن، می توانید در وبینارهای زنده ام اس یا سایر رویدادهای مجازی در ماه مارس شرکت کنید. همچنین می توانید کتاب ها، وبلاگ ها و مقالات مرتبط با ام اس را بخوانید یا به پادکست ام اس گوش دهید.

شرکت در روز اقدام ایالتی ام اس را نیز در نظر بگیرید . این روزها در طول سال بسته به مکان متفاوت است. این فرصتی است برای تبدیل شدن به یک فعال و ترغیب قانونگذاران ایالتی خود برای حمایت از سیاست هایی که افراد مبتلا به ام اس را در خود جای می دهد.

۳. داستان خود را به اشتراک بگذارید

اگر با ام اس زندگی می کنید، داستان شخصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این می تواند حضوری یا آنلاین باشد، مانند پلت فرم رسانه های اجتماعی مورد علاقه شما.

انجام این کار راهی برای ابراز وجود و ارتباط با دیگرانی که مبتلا به ام اس هستند فراهم می کند. صدا و داستان شما ممکن است الهام بخش کسی باشد که دیدگاه مثبت خود را حفظ کند.

۴. کمک مالی کنید

یکی دیگر از راه‌های شرکت در ماه آگاهی ام‌اس، کمک مالی به سازمانی است که به سمت تحقیقات ام‌اس می‌رود. می‌توانید یکبار کمک مالی کنید یا یک پرداخت ماهانه مکرر تنظیم کنید. به عنوان مثال، انجمن ملی ام اس چندین گزینه مختلف اهدایی دارد.

۵. این خبر را در شبکه های اجتماعی پخش کنید

چه از فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر یا دیگر پلتفرم‌های رسانه اجتماعی استفاده می‌کنید، از هشتگ‌هایی استفاده کنید که آگاهی را برای ام‌اس به ارمغان می‌آورد. این می تواند جرقه گفتگو در شبکه شما را ایجاد کند و دیگران را نیز تشویق کند که هشتگ ها را به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، پست های خود را با #MultipleSclerosisAwarenessMonth یا #MSAwareness تگ کنید.

همچنین می‌توانید برای ماه آگاهی MS یک قاب سفارشی به تصویر نمایه فیس‌بوک خود اضافه کنید، یا بر این اساس، هنر جلد خود را به‌روزرسانی کنید.

رنگ رسمی برای آگاهی از ام اس

رنگ نارنجی نشان دهنده آگاهی ام اس است. یکی دیگر از راه های ساده برای گسترش آگاهی در مورد ام اس، پوشیدن این رنگ در ماه مارس است. این می تواند شامل یک تی شرت نارنجی، یک مچ بند لاستیکی نارنجی، یک روبان نارنجی یا یک سنجاق برگردان نارنجی باشد.

چند شرایط دیگر نیز در ارتباط با رنگ نارنجی وجود دارد. نوارهای آگاهی نارنجی برای سرطان خون، سرطان کلیه و لوپوس نیز استفاده می شود.

نکته و ایده

اگر مبتلا به ام اس هستید، آموزش خود می تواند به شما در مقابله با این بیماری کمک کند. و اگر ام اس ندارید، یادگیری بیشتر می تواند به شما در درک احساس یک عزیز کمک کند. درگیر شدن در ماه آگاهی از ام اس هر ماه مارس می تواند آگاهی را برای این بیماری افزایش دهد و به درمان کمک کند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا