سلامتی

التهاب ریشه بیماری‌ها است و منجر به پیری می شود

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

التهاب ریشه بیمار‌ی هاست

باربارا در دفتر دکترش نشسته و چندین بار شکایت کرد. او دچار آرتریت در دست و زانو بود و تمام مدت آنها دچار درد شدید شد، دندانپزشکش فقط به او گفته بود که دچار گینگویت است و حالا او فقط با گاستریت تشخیص داده شده است. او تنها چهل و پنج سال داشت. او می خواست بداند چه اتفاقی افتاده است. او گفت: “بدن من به نظر می رسد از هم جدا شدن.”

البته پزشک او قرص های درد را برای او تجویز کرد و به او گفت که آلو را بپذیرد، اما او نتوانست به او اطلاع دهد که عامل اصلی در همه مشکلات سلامتی او چیست: التهاب. کلمات که در پایان این است به معنای التهاب، مانند لارنژیت یا التهاب حنجره، ملتحمه یا التهاب غشایی که چشم را پوشش می دهد (شناخته شده به عنوان ملتحمه). او دارای آرتریت، التهاب مفاصل بود. گینگویت، التهاب لثه؛ و گاستریت، التهاب معده. بدن او به او گفت که چیزی بسیار اشتباه است.

التهاب مزمن یک علت تازه شناسایی بسیاری از مشکلات بهداشتی از دیابت تا بیماری های قلبی است، که قاتل شماره یک در کشورهای غربی است. در حقیقت، اگر شما می توانید آتش التهاب را که در بدن اتفاق می افتد بیرون بکشید، شما قادر خواهید بود بسیاری از مشکلات بهداشتی را از بین ببرید. اگر این مورد است، پس چرا ما در زندگی با بیماری های بسیاری زندگی می کنیم؟

هنگامی که باربارا برای رسیدن به ملاقات دعوت کرد، از او خواسته شد که مجله غذایی را از همه چیزهایی که برای هفته گذشته مصرف کرده بود، بنویسد و نوع و مدت زمان تمرین و چند ساعت خوابش و کیفیت خوابش را بنویسد. هنگامی که او برای اولین سفر خود آمد، می توانستم با وزن فوق العاده ای که او حمل می کردم و آن را انجام می دادم (در اطراف کمر)، او نه تنها ورزش نمی کرد، بلکه یک رژیم غذایی از غذاهای تصفیه شده، سودا و کمی بیش از حد الکل من همچنین می توانم بگویم که او از دمیده شدن بیش از حد آدرنال به خاطر دایره های تاریک زیر چشم او رنج می برد.

پس از خواندن مجله غذا و ورزش، من تعجب نکردم که متوجه شوم که درست است. او ورزش و مصرف رژیم غذایی شکر و غذاهای تصفیه شده را نداشت. من به او توضیح دادم که رژیم غذایی او و شیوه زندگی بی حوصله، همراه با کمبود خواب کافی و افزایش استرس سبب بروز همه مشکلات سلامتی او شده است. او یک camper خوشحال نبود.

من پیشنهادات متعددی ارائه کردم که می تواند باعث التهاب او شود و سلامت کلی آن را بهبود بخشد. این شامل تغییر رژیم غذایی، پیدا کردن روش های کنترل استرس به غیر از الکل و گرفتن نیم ساعت تمرین روزانه بود. همچنین من او را تشویق کردم تا به اندازه کافی در خواب و مکمل های ضد التهابی مصرف کنم. اگر او با شیوه زندگی فعلی خود ادامه یابد، او نه تنها کوتاه مدت طول عمر خود را دارد، بلکه می تواند طوفانی کامل برای بیماری های مزمن ایجاد کند.

توانایی بدن شما برای بهبودی بیشتر از هر کسی است مجاز به باور کردن است.

دانشمندان به دنبال آن بوده اند و اخیرا متوجه شده اند که چرا برخی افراد زندگی می کنند بیش از یکصد نفر، در حالی که از لحاظ جسمی فعال، خوشحال و سالم هستند. یک تیم از کارشناسان در توکیو تحقیق می کند که روند در بدن ممکن است مسئول نه تنها پیری موفق، بلکه همچنین طول عمر باشد. آنها شناساگر مشترک هستند و این التهاب است.

التهاب با افزایش سن افزایش می یابد، اما افرادی که در کنترل التهاب موفق بوده اند، همیشه دارای شناخت خوبی، استقلال و سال ها بوده اند.

این مطالعه برای اولین بار نشان داد که سطح التهاب پیش بینی می کند که پیری موفق شود. امید است که این درک طول عمر شدید بتواند به جمعیت عمومی تبدیل شود و به آنها کمک کند تا یک عمر طول عمر سالم را به دست آورند. دکتر Yasumichi Arai، رئیس نظرسنجی قدیم قدیمی توکیو در مجموع بهداشت و درمان گفت: “نتایج ما نشان می دهد که کاهش التهاب مزمن ممکن است به مردم کمک کند تا به آرامی به سن برسند.”

التهاب شدید جنبه ای از بسیاری از بیماری های مرتبط با پیری است و تجمع مادری آسیب مولکولی ناشی از التهاب مزمن به عنوان یک عامل مهم در روند پیری پیشنهاد شده است.

التهاب چیست؟

مفهوم التهاب احتمالا یکی از هیجان انگیزترین آگهی هایی است که در سال های اخیر به چشم می خورد؛ زیرا به ذهن متبادر کننده در تقریبا هر بیماری اشاره دارد.

آنچه که اکثر پزشکان مراقبت های بهداشتی به شما می گویند این است که شما می توانید التهاب بدن خود را کاهش دهید، در نتیجه از بین بردن یکی از علل عمده بیماری و پیری زودرس. با توجه به مراکز کنترل بیماری، هفت نفر از هر ده مرگ و میر ناشی از سرطان، بیماری قلبی یا دیابت هستند. همه اینها مشترک هستند؟ همه آنها با التهاب ارتباط دارد!

اما دقیقا التهاب چیست؟ ما همه این مدت را شنیده ایم التهاب قبل از آن، اما دقیقا نمیدانیم چه اتفاقی میافتد و چه تاثیری بر زندگی ما دارد. در برخی موارد، همه ما با التهاب مواجه شده ایم. اگر شما مچ پا را گرفتار کرده اید یا سرتان را گرفتار کرده اید، ممکن است در نقطه ای که آسیب دیده است، تورم دیده شود. این التهاب است این روش بدن ما به ما می گوید که چیزی اشتباه است و خود را از آسیب های بیشتر محافظت می کند و اساسا منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد. التهاب حاد همچنین با برداشتن سلول های مرده و کمک به بازسازی سلول های جدید، در فرآیند بهبود است.

با این حال، بین التهاب حاد و مزمن تفاوت زیادی وجود دارد. وقتی التهاب مزمن می شود، دیگر پاسخ ایمنی سالم برای بهبود بدن نیست. به جای آن علت اصلی بیماری است. تقریبا هر بیماری مزمن دارای التهاب است به عنوان علت اصلی. بسیاری از مسائل بهداشتی روزمره افراد مبتلا به سرطان موجب التهاب مزمن می شود. یک فرم شناخته شده التهاب، آرتریت است. شما ممکن است این را به عنوان یک بیماری سالم فکر کنید، اما حتی افراد جوانتر علائم این التهاب را خیلی زودتر از زندگی طبیعی نشان می دهند.

علل التهاب

هنگامی که به سلامتی شما می رسد، جهل سستی نیست. اکثر مشکلات سلامتی ما به یک یا چند مورد مربوط به التهاب است. به عنوان مثال، ما می دانیم که آرتریت، بورسیت، دیورتیکولیت و غیره -این است مشکلات به طور مستقیم به التهاب وصل می شوند. اما بیماری های دیگر مانند بیماری قلبی و سرطان می توانند به طور مستقیم از التهاب منجر شوند. با دانستن این مطلب، ما باید علل التهاب را پیدا کنیم تا بتوانیم قبل از شروع درمان مشکلات مزمن سلامت را متوقف کنیم.

در اینجا برخی از عوامل می تواند باعث التهاب مزمن شود:

  • چاق بودن یا داشتن اضافه وزن: داشتن یک دور کمر بیش از ۳۵ اینچ، اگر شما یک زن هستید، و بیش از ۴۰ اینچ، اگر شما یک مرد هستید.
  • خوردن یک رژیم غذایی ضعیف، زیاد شکر (حتی فروکتوز) و کربوهیدرات های تصفیه شده و روغن های ناسالم
  • استعداد ژنتیکی یا تاریخچه بیماری قلبی
  • دیابت
  • شیوه زندگی نشاط بخش، بیش از حد نشسته است
  • سیگار کشیدن، نوشیدن بیش از حد الکل (بیش از ۴ اونس در روز)
  • داشتن عفونت مزمن یا بیماری خود ایمنی
  • استرس مزمن

التهاب ارتباط مستقیم با رژیم غذایی و شیوه زندگی ما دارد. بیایید نگاهی به برخی از عواملی که به التهاب منجر می شوند، نگاهی بیندازیم که می توانیم کنترل کنیم.

رژیم غذایی

هنگامی که به آن رسید، رژیم استاندارد غربی عمدتا مسئول التهاب است. صد سال پیش، شما نیمی از شکایات بهداشتی که امروز شنیدیم را نمی شنویم. یکی از تفاوت های کلیدی بین این که چگونه آنها زندگی می کردند و چگونه ما در حال حاضر زندگی می کنیم چیست؟ مردم سالم می خوردند و فعالیت بدنی منظم داشتند.

داستان دکتر تری وهل بعضی از روابط شگفت انگیزی را به چگونگی رژیم غذایی می تواند کمک کند، اگر درمان نشود، بیماری دارد. او با مولتیپل اسکلروز تشخیص داده شد و اساسا فلج بود. در حالی که او از مشاوره و درمان هایی که برای MS رایج بود، پیگیری می کرد، هنوز هم احساسات فلج کننده اش را احساس می کرد.

با در نظر گرفتن یک رژیم غذایی پائولو، تمام مواد غذایی، او توانست اثرات بیماری را تغییر داده و در واقع آن را درمان کند. او اساسا تمامی غذاهایی را که با التهاب مرتبط هستند را از بین می برد! غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده که در رژیم غربی رایج هستند، از رژیم غذایی آنها پاک می شود و او قادر به معکوس کردن اثرات یک بیماری فلج کننده است!

این نشان می دهد که رژیم غذایی می تواند نقش مهمی در چگونگی واکنش بدن به بیماری ها داشته باشد. اگر ما بتوانیم با از بین بردن مواد غذایی که می تواند باعث بیماری شود، بتوانیم سلامت خود را حفظ کنیم، می توانیم تغییر زیادی در سلامت عمومی ما ایجاد کنیم.

اگر من باید به بدترین مجرم رژیم اشاره کنم، باید قند را ذکر کنم. مردم سالانه یک کیلو شکر را مصرف می کنند. هنگامی که قند وارد بدن می شود، سم های التهابی را که موجب التهاب مختلف می شود، آزاد می کند. شکر باعث ایجاد چیزی به نام گلیکسی می شود که پروتئین را به سموم تبدیل می کند. این پروتئین های ترکیبی AGE ها (محصولات پیشرفته Glycation End) نامیده می شود.

با حذف یا محدود کردن مصرف شکر ما، می توانیم این گروه ها را در بدن ما تشکیل دهیم. یادگیری جایگزین شکر تصفیه شده با جایگزین های طبیعی می تواند تفاوت های بزرگی در راه هایی که ما از غذاهای ما لذت می بریم.

درک فرآیندهای موجود در بدن که می تواند منجر به التهاب شود، ما را مجذوب خود خواهد کرد که دفعه بعد که میخواهیم دسر شیرینی شیرجه بزنیم!

شیوه زندگی

یکی دیگر از عوامل مهم التهاب مزمن، شیوه زندگی مدرن ما است. به جای پیاده روی، مکان ها را می رانیم.

عدم فعالیت همراه با رژیم غذایی بالا در غذاهای فرآوری شده می تواند منجر به افزایش وزن و التهاب شود. در واقع، چاقی یک مشکل است که در حال حاضر حتی در کودکان دیده می شود. در ابتدای این فصل، یکی از توصیه های اصلی من برای باربارا، سی دقیقه فعالیت در یک روز بود. این به معنای رفتن به ورزشگاه نیست و عرق کردن آن بر روی تردمیل است. شما می توانید به سادگی پیاده روی کنید و از طبیعت لذت ببرید!

تنظیم ذهن

با توجه به رژیم غذایی و شیوه زندگی، بسیاری از افراد به ذهن متبادر می شود که بیماری های خاصی بخشی از پیری هستند. این به سادگی درست نیست با این حال، با این فکر، آنها زندگی خود را در انتظار آرتریت و سایر مشکلات سلامتی زندگی می کنند. اکنون بیش از هر زمان دیگری با بیماری های خود ایمنی مانند فیبرومیالژیا، تیروئیدیت هشیموتو و سرطان بیشتر دیده می شود.

بزرگ شدن به معنای این نیست که شما باید به بیماری کمک کنید. این لزوما بخش طبیعی پیری نیست. همچنین همه افراد سالخورده به واکر، قوطی و صندلی چرخدار محدود نمی شوند. مهمتر از همه، آنها هر روز مقدار کمی دارو تجویز می کنند.

به تازگی، من یک ویدیو در اینترنت در مورد قدیمی ترین ژیمناست جهان را تماشا کردم. او ۹۰ ساله بود و انعطاف پذیری یک نوجوان داشت! او استانداردهای سالخورده را تعیین نمی کند که چطور سن داشته باشد. وقتی که از او راز او را پرسید، او اظهار داشت که او درست می خورد و اغلب به آن عمل می کرد. او مکمل ها یا چیزهای دیگر را برای تقویت سلامت او نگرفت. او به سادگی یک شیوه زندگی سالم را هدایت کرد.

فشار

استرس در شیوه های مختلف تاثیر زیادی بر بدن ما دارد. علاوه بر این، هنگامی که ما تحت فشار قرار می گیریم یا به خواب کافی نمی رسیم، بدن کورتیزول بیشتری را که منجر به التهاب می شود، ترشح می کند. دانستن این، مهمتر است که یاد بگیریم چگونه با استرس روبرو شویم.

معجزه پزشکی احیا کننده: چگونه به طور طبیعی فرآیند پیری را معکوس می کند.

Elisa Lottor، Ph.D.، HMD، اظهار داشت که چگونه هر یک از ما می تواند توانایی های خودآزشی بدن را تغییر دهد، استفاده از پیشرفت های پارادایم جدید پزشکی که بر توانایی های بازسازی بدن به جای مدیریت علائم تمرکز دارد. پیش از شروع بیماری ابتدا بیماری را پیشگیری کنید و روند پیری را تغییر دهید تا زندگی های طولانی، سالم و شادتر زندگی کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا