بیماری‌های مغز و اعصابمالتیپل اسکلروزیس

خود ارزیابی مالتیپل اسکلروزیس: آیا برنامه مدیریت ام اس شما نیاز به بررسی دارد

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

این خود ارزیابی مختصر را انجام دهید تا به شما کمک کند تعیین کنید آیا برنامه مدیریتی شما در مسیر درستی قرار دارد یا اینکه آیا علائمی وجود دارد که باید با پزشک خود در میان بگذارید. این خودارزیابی براساس علائم بیماری‌تان طرح‌ریزی شده است. 

توجه داشته باشید این آزمون صرفا برای کمک به خودارزیابی شما طراحی و ارائه شده است و هیچ گونه امتیاز یا اطلاعاتی از شما در این وب‌سایت بایگانی نمی‌شود. 


آزمون خودارزیابی ام. اس. 

آزمون شامل ۸ پرسش است. 

آیا برنامه مدیریت ام اس شما نیاز به بررسی دارد

نتایج خودتان را از آزمون «خود ارزیابی برنامه مدیریت ام اس» بررسی کنید. امید بهبودی دارم. 


اگر امتیاز نهایی شما، بین ۲۱ و ۲۵ (۲۵>امتیاز نهایی>۲۱) باشد.

کارتو خوب انجام می‌دی

این یعنی چی؟

به نظر می رسد علائم شما به خوبی مدیریت شده اند و ام اس به طور قابل توجهی در زندگی روزمره شما تداخل ندارد. عالیه! این منابع دیگر را بررسی کنید تا به شما کمک کند در برنامه مراقبت از ام اس خود ادامه دهید. مهم نیست که در کجای سفر مراقبت های بهداشتی خود هستید، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ارتباط باز و صادقانه برقرار کنید. فقط حرف ما را قبول نکنید – مطالعات نشان می دهد که ارتباط بهتر بین پزشکان و بیماران به طور کلی به نتایج سلامتی بهتری منجر می شود. اینکه وضعیت شما چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد، علائم یا عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید، یا اینکه چقدر از برنامه درمانی فعلی خود راضی هستید، می تواند به پزشک یا تیم مراقبت های بهداشتی کمک کند تا مراقبت های لازم را برای شما فراهم کنند.

درباره مدیریت ام اس بیشتر بدانید


ورزش‌ها و فعالیت‌های جدیدی که باید در صورت ابتلا به ام اس امتحان کنید


۴ کاری که فکر می کردم با وجود ام اس نمی‌توانم انجام دهم


آموزش دفاع از خود در برابر ام اس: یک راهنما


اگر امتیاز نهایی شما، بین ۱۷ و ۲۲ (۲۲>امتیاز نهایی>۱۷) باشد.

ممکن است بخواهید برنامه مراقبتی خود را دوباره مرور کنید.

این یعنی چی؟

بر اساس پاسخ‌هایتان، ممکن است زمان خوبی باشد که با تیم مراقبت خود تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه علائم ام‌اس بر زندگی شما تأثیر می‌گذارند، صحبت کنید و در مورد اینکه چه سبک زندگی یا اصلاحات درمانی ممکن است مورد نیاز باشد، راهنمایی بخواهید. مهم نیست که در کجای سفر مراقبت های بهداشتی خود هستید، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ارتباط باز و صادقانه برقرار کنید. فقط حرف ما را قبول نکنید – مطالعات نشان می دهد که ارتباط بهتر بین پزشکان و بیماران به طور کلی به نتایج سلامتی بهتری منجر می شود. اینکه وضعیت شما چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد، علائم یا عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید، یا اینکه چقدر از برنامه درمانی فعلی خود راضی هستید، می تواند به پزشک یا تیم مراقبت های بهداشتی کمک کند تا مراقبت های لازم را برای شما فراهم کنند.

اگر امتیاز نهایی شما، کمتر از ۱۸ (۱۸>امتیاز نهایی) باشد. 
 
وقت آن است که با پزشک خود تماس بگیرید. 
 
این یعنی چی؟
 
اگر ام اس به طور قابل توجهی در زندگی و روابط شما تداخل دارد، ممکن است بخواهید برنامه مراقبت از ام اس خود را تنظیم کنید. پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا روش مناسبی را برای کنترل علائم خود بیابید و به بهبود کیفیت زندگی خود کمک کنید. مهم نیست که در کجای مسیر مراقبت‌های بهداشتی خود هستید، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود ارتباط باز و صادقانه برقرار کنید. فقط حرف ما را قبول نکنید – مطالعات نشان می‌دهد که ارتباط بهتر بین پزشکان و بیماران به طور کلی به نتایج سلامتی بهتری منجر می‌شود.
اینکه وضعیت شما چگونه بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد، علائم یا عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید، یا اینکه چقدر از برنامه درمانی فعلی خود راضی هستید، می‌تواند به پزشک یا تیم مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا مراقبت‌های لازم را برای شما فراهم کنند.
درباره مدیریت ام اس بیشتر بدانید:
موارد فوق صرفاً برای مقاصد آموزشی ارائه شده است و نباید به جای توصیه‌های پزشکی یا بهداشت شخصی و یا تشخیص یک متخصص پزشکی استفاده شود.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...! خدایــــــــــا! نام و آوازه مــــــرا چنان در حافظــه‌ها تثبیت کن که آلزایمـــــــــر نیز تــوان به یغمـا بـردن آن را نـداشتــــــه باشـد...! خدایـــــــــا! محبّـت مــرا در دل‌های بندگانت بینداز ... خدایــــــا! مــــرا دوســــت بــــدار و محبوبــم گـــردان...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا