آلزایمربیماری آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

بازنشستگی دیرتر ممکن است راهی برای کاهش خطر آلزایمر شما باشد

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]

مجموعه نوشتارهای علمی در مورد: 

»» مرور و بررسی فرضیه‌های آلزایمر 


متخصصان می‌گویند که بودن در یک شغل می‌تواند مغز شما را به چالش بکشد و به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک کند. 

جدول کلمات متقاطع خوب هستند، اما احتمالا شما باید برای تحریک مغز خود برای جلوگیری از بیماری آلزایمر، بیشتر تلاش کنید.

برای برخی افراد، این ممکن است شامل ماندن در کار و بازنشست نشدن زودهنگام باشد.

کارشناسان می گویند در مورد پیشگیری از آلزایمر، ایجاد عادات مغزی سالم تمرین خوبی در هر سنی است.

دکتر ربکا ادل مایر، مدیر مشارکت علمی در انجمن آلزایمر گفت: «از دیدگاه انجمن آلزایمر، ما می‌گوییم که برای استفاده از این عادات سالم هرگز دیر و زود نیست.

بنابراین، کلیدهای آمادگی ذهنی چیست و چگونه می توان آنها را در زندگی خود گنجاند؟

برای شروع، انجمن آلزایمر راهنمای ۱۰ راه برای دوست داشتن مغز خود را ارائه می دهد، همراه با چند نکته در سبک زندگی برای ارتقای سلامت مغز ارائه می دهد.

برای افراد جوان و میانسال، ژیمناستیک ذهنی داشتن شغل و تربیت فرزند، تحریک ذهنی قابل توجهی را فراهم می کند.

دکتر جسیکا لانگبام، دانشمند اصلی در مؤسسه بنر آلزایمر در آریزونا و معاون مدیر ابتکار پیشگیری از آلزایمر، اخیراً به NPR گفت که تعامل اجتماعی و حل مشکلی که با شغلش همراه است به او کمک می کند از نظر ذهنی سالم بماند.

او در ایمیلی نوشت: «ما می دانیم که مشارکت اجتماعی، حفظ رفاه ذهنی، شرکت در ورزش هدفمند، هفت تا هشت ساعت خواب (و بهینه سازی کیفیت خواب) و عادات غذایی، همگی نقش مهمی در سلامت کلی مغز دارند.» 

او افزود: “یک پاسخ یکسان برای یافتن این تعادل وجود ندارد و هر فرد باید تشخیص دهد که چه چیزی برای آنها بهترین است.” برای من، این تضمین می‌کند که در خارج از ساعات کاری برای خود و خانواده‌ام وقت بگذارم، و این شامل عدم نظارت مداوم بر ایمیل خارج از ساعات کاری می‌شود.»

توصیه به بازنشستگان

در حالی که داشتن یک شغل برای بسیاری از افراد کافی است تا آنها را از نظر ذهنی در سر خود نگه دارد، اما هیچ کس نمی تواند برای همیشه کار کند.

برای افراد مسن تر که به تازگی بازنشسته شده اند، رفتن از یک هفته کاری پرمشغله به یک زندگی فراغت می تواند یک چالش ذهنی باشد.

با توجه به اینکه علائم بیماری آلزایمر معمولاً بعد از ۶۰ سالگی ظاهر می شود، مراقبت از مغز برای این جمعیت اهمیت دو چندان دارد.

بسیاری از افراد از جدول کلمات متقاطع و سایر بازی های فکری برای گذراندن زمان و درگیر ماندن ذهنی خود استفاده می کنند.

در حالی که هیچ مشکلی در این فعالیت ها وجود ندارد، کارشناسان می گویند خوب است که تا حدودی از منطقه راحتی خارج شوید تا مغز خود را به روش های جدید به چالش بکشید.

ادل مایر توضیح داد: “ما در مورد به چالش کشیدن و فعال کردن مغز شما صحبت می کنیم، انجام کاری که لزوماً برای شما معمول نیست.” سودمندترین کار باید چالشی باشد – چیزهایی که شامل تفکر استراتژیک، تفکر نوآورانه، یا شاید چندوظیفه ای و برنامه ریزی می شود – راه هایی که به نوعی خود را گسترش دهید.

لانگباوم موافق است و می‌گوید که موضوع یافتن فعالیت‌هایی است که چالش برانگیز اما لذت‌بخش هستند.

او نوشت: “من هیچ فعالیت خاصی را توصیه نمی کنم، واقعاً نکته کلیدی در اینجا یافتن چیزی است که فرد را شاد کند و در عین حال او را به چالش بکشد.” “این ممکن است داوطلبانه، انتخاب یک سرگرمی جدید مانند عکاسی، راه اندازی مجدد سرگرمی که در جوانی از آن لذت می بردید، شرکت در یک باشگاه کتاب، لیست بی پایان است.”

شبکه‌های حمایتی قوی برای افراد مسن، به‌ویژه وقتی صحبت از سلامت مغز می‌شود، کلیدی است.

یک رابطه خانوادگی

هم لانگباوم و هم ادل مایر بر اهمیت اعضای خانواده و دوستان در مورد تشویق و حمایت از عزیزان مسن‌تر تاکید می‌کنند.

ادل مایر گفت: «وقتی به بیماری آلزایمر فکر می‌کنیم، می‌دانیم که این بیماری فقط بر فرد مبتلا نیست، بلکه خانواده‌ها را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ادل مایر با بازگشت به سند ۱۰ راه برای عشق ورزی به مغز انجمن آلزایمر می گوید که اعضای خانواده می توانند بخشی از بسیاری از موارد موجود در لیست باشند.

Langbaum پیشنهاد می کند که یک زندگی اجتماعی سالم را تشویق کنید، از جمله پیشنهاد اینکه عزیزان مسن تر را به سمت فعالیت ها سوق دهید اگر دیگر رانندگی نمی کنند.

او نوشت: “یک ایده دیگر دعوت از فرد برای شام است، به خصوص اگر آنها تنها زندگی می کنند.” “یک وعده غذایی سالم و گفتگوی خوب دستور العمل عالی برای سلامت مغز بهتر است.”

یک رویکرد چند وجهی

در نهایت، بهترین راه برای ارتقای سلامت مغز، شرکت در چندین فعالیت سالم است.

اجتماعی شدن و به چالش کشیدن مغز هر دو مفید است، اما آمادگی جسمانی کلی و تغذیه سالم نیز مفید است.

لانگبام تاکید کرد: «درگیر شدن در ورزش هدفمند برای سلامت مغز بسیار مهم است. افرادی که ورزش می کنند، که ضربان قلب آنها را چند روز در هفته افزایش می دهد، در تست های حافظه و تفکر بهتر عمل می کنند. علاوه بر این، این نوع ورزش با تاخیر در شروع حافظه و مشکلات فکری مرتبط با زوال عقل ناشی از بیماری آلزایمر همراه است.» 

این شیوه‌ها از نظر تیزبینی ذهنی مفید هستند، اما متاسفانه درک کلی از علل بیماری آلزایمر هنوز یک تصویر مبهم است.

اما گروه هایی مانند انجمن آلزایمر و مؤسسه آلزایمر بنر به سهم خود برای ترویج تحقیقات بیشتر انجام می دهند.

Langbaum به ثبت پیشگیری از آلزایمر اشاره می کند عنوان راهی برای کمک به ارتباط مردم با مطالعات تحقیقاتی که در منطقه آنها انجام می شود اشاره می کند.

انجمن آلزایمر همچنین یک آزمایش بالینی به نام US POINTER را اجرا می کند ، که به دنبال تعیین اینکه چگونه مداخلات سبک زندگی مختلف می تواند بر شروع بیماری آلزایمر تأثیر بگذارد.

ادل مایر توضیح داد: «ما معتقدیم که مهمترین نکته هنگام فکر کردن به مداخله در سبک زندگی این است که به طور بالقوه ترکیبی از عناصر مختلف است. «این فقط در مورد انجام یکی از آنها نیست. شما می‌خواهید به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید چندین کار را برای کاهش خطر انجام دهید، و ما معتقدیم که این سودمندترین خواهد بود.» 

سخن پایانی

کار کردن در مراحل بعدی زندگی می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا از نظر ذهنی تیز بمانند و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهند.

با این حال، نمی‌توانیم به حرفه‌های خود تکیه کنیم تا از نظر ذهنی برای همیشه تیز نگه داریم.

با استفاده از یک رویکرد چند وجهی که شامل تحریک ذهنی، عادات سبک زندگی سالم، و تعامل با خانواده و دوستان است، آمادگی ذهنی خود را کنترل کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...! خدایــــــــــا! نام و آوازه مــــــرا چنان در حافظــه‌ها تثبیت کن که آلزایمـــــــــر نیز تــوان به یغمـا بـردن آن را نـداشتــــــه باشـد...! خدایـــــــــا! محبّـت مــرا در دل‌های بندگانت بینداز ... خدایــــــا! مــــرا دوســــت بــــدار و محبوبــم گـــردان...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا