روانشناسی

عجیب‌ترین ترس انسان

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

عجیب‌ترین ترس انسان

عجیب و غریب‌ترین ترس انسان را بیشتر بشناسید!

نئوفوبیا همانطور که از نامش مشخص است، ترس از مسائل جدید و تازه است. این ترس می‌تواند از ترس خوردن غذا‌های جدید تا ترس انجام یک ریسک مالی گسترده است.

بسیاری از ما در دوره‌های مختلف زندگی از انجام برخی از امور احساس ترس کرده ایم. این ترس می‌تواند ریشه‌های مختلفی داشته باشد، اما وقتی ترس شدید می‌شود و نمی‌توان کنترلش کرد، دیگر صحبت در مورد یک ترس عادی نیست و تبدیل به نئوفوبیا می‌شود.

کلمه نئوفوبیا از نئو یونانی به معنای “جوان” می‌آید و به عبارتی ترس از هر چیز جدید را به نمایش می‌گذارد. برخی معتقدند این ترس بیشتر در افراد میانسال دیده می‌شود، اما به نظر می‌رسد برخی جوان‌ها نیز به این مشکل مبتلا می‌شوند. این مشکل را می‌توان در بسیاری از افراد دید. برای مثال افرادی که از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند. یا افرادی که در کودکی به شدت تحت نظارت والدین خود زندگی کرده اند.

برخی افراد با وقوع کوچک‌ترین تغییر در روال زندگی عادی خود دچار این اختلال می‌شوند؛ بنابراین از ورود به کار‌های جدید، ریسک‌های مالی و… می‌ترسند. اما برخی اوقات این افراد حتی از پوشیدن یک لباس جدید، آشنایی با یک فرد جدید و مواردی مشابه نیز می‌ترسند. گاهی این موضوع جنبه عاطفی پیدا می‌کند و فرد حتی از عاشق شدن نیز می‌ترسد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا