زیست‌شناسیسلامتی

آدم‌کش‌ترین عقرب‌های دنیا

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

آدمکش ترین عقرب های دنیا

عقرب

کژدم یا عقرب و یا دراز دم نام یکی از گونه‌های بندپایان رده عنکبوتیان است که دارای ۸ پا و نیشی با زهر کشنده می‌باشد. نیش عقرب در نوک دم آن قرار دارد. عقرب‌ها بیشتر در آب و هوایی گرم فعال هستند. این جانوران دارای چنگال‌های خارداری هستند که در واقع قسمتی از دهان آنها محسوب می‌شود. آنها قادرند که ماده سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند.

یکی از ترسناک ترین موجوداتی که روی زمین زندگی می کند و سالانه جان انسان های بسیاری را می گیرد، عقرب است. این خزنده های خطرناک در مناطق کویری بیشتر دیده می شوند و انواع مختلفی دارند.

عقرب سیاه آسیایی

این عقرب که به عنوان یکی از سمی ترین و کشنده ترین عقرب ها و همچنین موجودات دنیا شناخته می شود به صورت بومی در جنوب آسیا پیدا می شود و تمایل بسیار زیادی به حمله دارد به طوری که به سختی می توان از دست آن جان سالم به در برد. این عقرب شباهت زیادی به شاه عقرب های معروف دارد.

اخبار,اخبار گوناگون,آدمکش ترین عقرب های دنیا +عکس

عقرب مرگ

این عقرب به صورت بومی در شمال آفریقا و همچنین خاورمیانه وجود دارد و اندازه آن نیز تقریبا میان ۱۰ تا ۱۳ سانتی متر است. این عقرب به صورت ذاتی میل به حمله دارد و نیش آن می تواند باعث ایجاد دردهای شدید فلج شدن  در افرادی که توان جسمی پایینی دارند حتی کشنده است.

عقربعقرب آمریکای شمالی

همانطور که از نام این عقرب معلوم است از گزندگان بومی شمال آمریکا است و به عنوان یکی از بی آزارترین عقرب های دنیا شناخته می شود. البته در صورت خطر حتما از نیش خودش استفاده می کند و محل گزیدگی معمولا تا ۲ یا ۳ روز دردناک است و سپس بهبود می یابد اما این عقرب کمتر باعث مرگ افراد می شود.

اخبار,اخبار گوناگون,آدمکش ترین عقرب های دنیا +عکس

 عقرب عربی

این عقرب نیز بیشتر در آسیایه میانه و در کشورهای عربی دیده می شود و اندازه آن نیز تقربیا ۱۰ سانتی متر است. همچنین این عقرب میل کمتری به حمله دارد ولی نیش آن بسیار مرگبار است و سالانه جان افراد بسیار زیادی را می گیرد.  این عقرب همچنین به عنوان یکی از کشنده ترین موجودات دنیا شناخته می شود.

اخبار,اخبار گوناگون,آدمکش ترین عقرب های دنیا +عکس

 نکات جالب در مورد عقرب ها

جالب است بدانید عقرب ها تنها دو دشمن طبیعی دارند یکی از آنها یک نوع سار است و دیگری مگس و جالب تر اینکه عقرب‌ها تنها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیو تاثیری به آنها ندارد.

ضعیف‌ترین عقرب‌ها ۴۰۰۰۰ راد (واحد اندازه گیری تشعشعات تولیدکننده یون جذب شونده) را تحمل می‌کنند این عدد در مورد انسان کمتر از تنها ۶۰۰ راد می‌باشد و بدین گونه حتی از انفجار اتمی هم جان سالم به‌در می‌برند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...!

‫۲ دیدگاه ها

  1. مقاله عالیه من قبلا در مورد همشون تحقیق کرده بودم از قبل پیشنهاد میدم دو تا عقرب دیگه اضاف کنید
    عقرب سرخ هندی
    و برگ برنده ایرانیا🤭:گاردیوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا