آلزایمربیماری‌های مغز و اعصابدمانس

۱۰ چیزی که باید به جعبه ابزار مراقب خود اضافه کنید

امتیازی که به این مقاله می دهید چند ستاره است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

شاید زمانی برنامه ریزی کرده باشید که یک مراقب خانواده شوید، اما به احتمال زیاد این کار را نکرده اید. مراقبت اغلب قبل از تبدیل شدن به یک شغل تمام وقت از کوچک شروع می شود. گاهی اوقات، این یک تغییر ناگهانی در زندگی است که هرگز در راه است.

کاترین تولیس از مادرش که به بیماری پارکینسون و دیابت مبتلاست، مراقبت می کند.

او گفت: «من به مدت ۱۰ سال یک خانه گروهی را به دلیل ناتوانی مدیریت کردم. من به خاطر کارم وارد این کار نشدم. آنها [۱۰ خواهر و برادرم] به من گفتند، “تو هیچ فرزندی نداری.” تولیس، که مبتلا به ام اس است، اکنون از دو فرزند نیز مراقبت می کند.

مراقبت می تواند از نظر احساسی و جسمی چالش برانگیز باشد. این همچنین یک عمل ارزشمند و فداکارانه است. اما نباید به بهای سلامتی و رفاه خود شما تمام شود.

در اینجا ۱۰ ابزار برای سازماندهی و ایجاد تعادل بین مراقبت و مراقبت از خود آورده شده است.

۱. مستندات

اسناد مهم را جمع آوری کنید و آنها را در جعبه فایل یا گاوصندوق نگهداری کنید. بعداً باعث صرفه جویی در زمان و استرس می شود.

در نظر بگیرید از جمله:

 • اطلاعات تماس خانواده و دوستان
 • اطلاعات تماس پزشکان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی
 • اطلاعات بیمه سلامت و همچنین سایر بیمه نامه ها
 • بانکی و سایر اطلاعات مالی
 • وصیت نامه، وکالت، وکالت پزشکی، وصیت نامه
 • جدول زمانی تاریخچه سلامتی خودتان

برای اطلاعاتی که آنلاین هستند، یک “نشانک” در رایانه خود برای دسترسی آسان ایجاد کنید. نصب یک مدیر رمز عبور برای ذخیره ایمن نام های کاربری و رمزهای عبور را در نظر بگیرید.

تنها حدود ۲۶ درصد از آمریکایی ها در حال حاضر اراده زنده دارند. جیل جانسون یانگ همه چیز را در مورد اهمیت اسناد حقوقی می داند. او مراقب همسر اولش بود که سرطان سینه و فیبروز ریوی داشت و سپس همسر دومش که به زوال عقل لوی مبتلا بود.

او گفت: «آنها به همه دستورالعمل‌ها و اسناد قانونی خود نیاز دارند تا در اسرع وقت آماده شوند، زیرا همه چیز می‌تواند خیلی سریع تغییر کند. تصمیم گیری به عنوان یک گروه، به ویژه در خانواده های مختلط، چیز وحشتناکی است.

۲. مدیریت دارو

تقریباً یک سوم بزرگسالان در ایالات متحده حداقل پنج دارو مصرف می کنند. رویدادهای نامطلوب دارویی هر سال باعث حدود ۷۰۰۰۰۰ مراجعه به اورژانس و ۱۰۰۰۰۰ بستری شدن در بیمارستان می شود.

می‌توانید با ایجاد گزارش یا صفحه‌گسترده دارو، از یک اورژانس تهدیدکننده حیات پیشگیری کنید. همچنین زندگی خود را کمی آسان تر می کند.

هر دارو را فهرست کنید و شامل موارد زیر باشد:

 • چه کسی، چه زمانی و چرا آن را تجویز کرده است
 • دوز
 • فرکانس
 • تعداد پر کردن و تاریخ پر کردن مجدد

سعی کنید فقط با یک داروخانه کار کنید یا داروخانه را برای هر دارو فهرست کنید.

مکمل های غذایی و داروهای بدون نسخه می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند، بنابراین آنها را در گزارش خود بگنجانید. در تمام جلسات پزشک خود یک نسخه را همراه داشته باشید.

از یک سازمان دهنده قرص روزانه استفاده کنید و برای زمان مصرف دارو آلارم تنظیم کنید. داروها را در مکانی امن نگهداری کنید.

۳. تقویم مراقب

یک تقویم برنامه ریزی ممکن است مهم ترین کاری باشد که می توانید برای سازماندهی انجام دهید. کدگذاری رنگ می تواند به شما کمک کند تا قرار ملاقات های پزشک و سایر فعالیت های مهم را به راحتی انتخاب کنید.

نوع دیگری از تقویم مراقبت به شما امکان می دهد برای انجام وظایف خاص درخواست کمک کنید. دوستان می توانند مواردی را مطالبه کنند که می توانید آنها را به صورت آنلاین پیگیری کنید.

در اینجا چند نمونه هستند:

دیو بالچ مراقب همسرش است که در اثر درمان سرطان سینه متاستاتیک دچار آسیب مغزی شده است. او توصیه های عملی در مورد به روز نگه داشتن عزیزان به اشتراک گذاشت.

او توصیه کرد : «از وب‌سایتی مانند CarePages یا CaringBridge برای به‌روز نگه‌داشتن خانواده و دوستان به جای تلاش برای گفتن داستان‌های مشابه و پاسخ دادن به سؤالات یکسان استفاده کنید.»

۴. محل اقامت در خانه

جودی وید از چندین عضو خانواده مراقبت کرده است. او استفاده از وسایل کمکی را توصیه می کند.

او گفت: «مطمئناً، شما می‌خواهید در دوش و حمام میله‌های چنگال را بگیرید. «و به [بزرگسالان] آموزش دهید که از تکنیک ایمن برای پوشیدن لباس استفاده کنند. یک صندلی در اتاق خواب بگذارید تا همانطور که لباس می پوشند بنشینند و زمین نخورند.»

سقوط یک مشکل است. در سال ۲۰۱۳، ۲.۵ میلیون سقوط غیرکشنده در اورژانس درمان شد و بیش از ۷۰۰۰۰۰ مورد نیاز به بستری شدن در بیمارستان بود.

پیشگیری از سقوط

 • به هم ریختگی را پاک کنید و مبلمان را طوری بچینید که جایی برای راه رفتن وجود داشته باشد.
 • از شر فرش های گشاد خلاص شوید و سیم های برق را از سر راه خود دور نگه دارید.
 • از چراغ های شب و چراغ های تشخیص حرکت استفاده کنید.
 • نوارهای چسب ضد لغزش را به راه پله ها و تشک های ضد لغزش در حمام اضافه کنید.
 • در دو طرف پله ها نرده نصب کنید یا بالابر صندلی نصب کنید.
 • اقلامی که اغلب استفاده می شوند را در دسترس قرار دهید.

۵. زمان من

ممکن است آنقدر آهسته اتفاق بیفتد که وقتی نیازهای اجتماعی خود را کنار می گذارید، حتی متوجه آن نشوید.

مطالعات نشان می دهد که مراقبانی که از خدمات مراقبت روزانه بزرگسالان برای خویشاوندان مبتلا به زوال عقل استفاده می کردند، داشتند سطوح پایین تر استرس، عصبانیت، و افسردگی و افزایش رفاه پس از سه ماه نسبت به کسانی که این کار را نکردند.

حتی چیزی به سادگی یک تماس تلفنی دوستانه می تواند ناراحتی مراقبین را کاهش دهد. حمایت اجتماعی افزایش یافته همچنین می تواند به افسردگی مراقبین کمک کند.

گرفتن “وقت من” یک عمل خودخواهانه نیست. وقتی احساس بهتری داشته باشید، مراقب بهتری نیز هستید.

۶. احترام متقابل

تحقیقات نشان می دهد که دادن شادی و لذت به بیمار می تواند احساس خوشبختی را برای مراقب ایجاد کند.

شخصی که از او مراقبت می کنید به شما وابسته است. زمانی که برای گوش دادن و تصدیق احساسات آنها وقت می گذارید، آنها احساس امنیت بیشتری می کنند. عمل ساده صحبت با مهربانی با بیماران می تواند شادی آنها را بهبود بخشد و استرس و اضطراب را کاهش دهد.

جنیفر رو، مراقب مادرش که مبتلا به دژنراسیون ماکولا است، گفت: “باید به آنها احترام بگذارید.” «با آن شخص به عنوان یک معلول رفتار نکنید. کم حرف نزن این خیلی تضعیف کننده است. این باعث می شود که در درونشان احساس بدتری داشته باشند و اراده ای برای ادامه راه و مبارزه با آنچه دارند نداشته باشند. وقتی اشک‌ها را نگاه نمی‌کنند، خودت اشک می‌ریزی.»

۷. عینیت

گاهی اوقات به نظر می رسد کارآمدتر است که همه کارها را خودتان انجام دهید. هرچند ممکن است این بهترین نباشد.

اندرو بیلی مراقب همسر مرحومش بود و اکنون از مادرشوهر ۱۰۰ ساله خود مراقبت می کند. زمانی که همسرش مراقب مادرش بود، چک لیست روزانه برای مادرش تهیه می کرد.

«چیزهای ساده ای مانند باز کردن پرده ها، شستن عینک، مرتب کردن رختخواب، گرفتن کاغذ، گذاشتن حوله ظرف تازه، کشیدن ساعت. این به او کمک می کند تا احساس کند در حال انجام کاری است، وظیفه خود را انجام می دهد و کاملاً به شخص دیگری تکیه نمی کند. بیلی گفت: او دوست دارد چیزهایی را از لیست کارهایش چک کند.

مراقبان باید برای عینی بودن نظرات شخصی که از او مراقبت می کنند در مورد مراقبت از خود تلاش کنند. هر زمان که انجام آن امن باشد باید خواسته های آن شخص را دنبال کرد.

۸. محدودیت‌ها

والری گرین مراقب چندین عضو خانواده بوده است.

وقتی به محدودیت های خود رسیدید، زمان مراقبت از خود فرا رسیده است. می تواند به سادگی یک صبح خواب بدون وقفه یا یک شب در سینما باشد.

به دنبال کمک باشید و برای پرورش خود وقت بگذارید. به هر حال، اگر در وضعیت خوبی نباشید، نمی توانید بهترین کار را برای شخصی که از او مراقبت می کنید انجام دهید.

۹. تعادل و مرزها

اولین پولک یک مراقب طولانی مدت خواهرش است که سندرم داون دارد. او مهمترین چیزی را که از زمانی که یک مراقب شده است، به اشتراک گذاشت.

او می گوید: «ضرورت یافتن و حفظ تعادل در رسیدگی به نیازهای جسمی، عاطفی، روحی و روحی و عدم احساس گناه به خاطر ترک گاه خواهرم».

وقتی از یکی از اعضای خانواده مراقبت می کنید، ممکن است مرزها مبهم شوند. اگر فرد مورد علاقه شما به مراقبت تمام وقت نیاز دارد، بدانید که نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید.

شما یک زندگی برای زندگی دارید. سلامتی شما و سایر روابط در خطر است، پس یاد بگیرید که در صورت صلاحدید «نه» بگویید. در غیر این صورت، رنجش ممکن است به رابطه سرایت کند.

۱۰. سیستم پشتیبانی

جانسون-یانگ گفت که هرگز مراقبی را ملاقات نکرده است که واقعاً از او کمک بخواهد، مگر اینکه شما آنها را مجبور به کمک کنید. او گفت به یک قبیله نیاز داری.

اگر یک قبیله آماده ندارید، یک گروه پشتیبانی مراقب محلی را در نظر بگیرید. اطلاعات بیشتر را می توانید از سازمان های زیر بیابید:

چرا ابزارهای مراقب اهمیت دارند؟

دینا هندریکسون، مراقب مادر مرحومش که به سرطان ریه مبتلا بود، گفت: «با توجه به شرایطی که داریم، بهترین کار را انجام می دهیم. او اکنون از طرف LUNG FORCE صحبت می کند تا به دیگرانی که از فردی مبتلا به سرطان ریه مراقبت می کنند کمک کند.

به راحتی می توان به گذشته نگاه کرد و فکر کرد، “باید این کار را می کردم” یا “کاش صبورتر بودم” یا “باید دکتر زیز را می دیدیم.” خودت را ببخش. شفای بدون بخشش وجود ندارد.»

در مواقع اضطراری هواپیما به شما می گویند قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بپوشید. این یک توصیه خوب برای مراقبت نیز است.

منابع

هلث‌لاین دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای منبع‌یابی دارد و به مطالعات همتا، مؤسسات تحقیقاتی دانشگاهی و انجمن‌های پزشکی متکی است. ما از استفاده از مراجع ثالث اجتناب می کنیم. شما می توانید با مطالعه خط مشی تحریریه ما درباره نحوه اطمینان از صحت و جاری بودن محتوای خود بیشتر بیاموزید. 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
بله
تقریبا
خیر
منبع
www.healthline.com

داریوش طاهری

اولیــــــن نیستیــم ولی امیـــــد اســــت بهتـــرین باشیـــــم...! خدایــــــــــا! نام و آوازه مــــــرا چنان در حافظــه‌ها تثبیت کن که آلزایمـــــــــر نیز تــوان به یغمـا بـردن آن را نـداشتــــــه باشـد...! خدایـــــــــا! محبّـت مــرا در دل‌های بندگانت بینداز ... خدایــــــا! مــــرا دوســــت بــــدار و محبوبــم گـــردان...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا